Verwachte weeromslag biedt hoop voor bestrijders branden VS
SAN FRANCISCO (ANP) - De enorme natuurbranden in de Amerikaanse staten Californië, Oregon en Washington in het westen van de VS hebben inmiddels aan zestien mensen het leven gekost. Tot nu toe verloopt de bestrijding van het vuur zonder veel succes. De branden worden aangewakkerd door een harde, droge wind. Maar meteorologen verwachten de komende dagen wel een verandering in het weer met neerslag en lagere temperaturen.
Zeker 20.000 brandweermensen en vrijwilligers werken op verschillende plaatsen om de branden te blussen. In Oregon, waar al 40.000 mensen geëvacueerd zijn, lieten de autoriteiten een half miljoen mensen weten dat ze zich moeten voorbereiden op een mogelijke evacuatie. Volgens de gouverneur van de staat zijn zeker vijf steden grotendeels verwoest. "We hebben nog nooit zo veel branden gezien in onze staat", aldus gouverneur Kate Brown.
"Dit is een klimatologische noodtoestand. Dit is echt en het gebeurt," vertelde gouverneur Gavin Newsom van Californië aan verslaggevers bij een verkoolde berghelling in de buurt van de plaats Oroville. In Californië is inmiddels een recordhoeveelheid van 12.500 vierkante kilometer land door branden verwoest en werd ook de grootste brand ooit gemeten.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/AFP) - Australië schroeft zijn defensiebudget binnen zeven jaar op naar 3 procent van de omvang van zijn economie. Het land vreest de groeiende macht van China én voelt de druk van de Verenigde Staten, die vinden dat bondgenoten daartegen meer moeten doen.
8 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister Gila Gamliel meldt dat premier Benjamin Netanyahu een gesprek zal hebben met de Libanese president Joseph Aoun. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde dat overleg eerder al aan, maar een officiële Libanese bron zei vervolgens dat Libanon daar niet van op de hoogte was.
15 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse marine heeft de olietanker Deyna na bijna vier weken laten gaan. Het vaartuig behoort volgens Frankrijk tot de Russische schaduwvloot. Maar nu de eigenaar een boete heeft betaald, kan het schip doorvaren.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse politie heeft arrestatiebevelen voor 83 personen uitgevaardigd, omdat zij zich op sociale media op de verkeerde manier zouden hebben uitgelaten over twee dodelijke schietpartijen in het land. Het geweld vond dinsdag en woensdag plaats op scholen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
3 uur geleden