Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verwachte stijging asielaanvragen blijft vooralsnog uit

Verwachte stijging asielaanvragen blijft vooralsnog uit

DEN HAAG (ANP) - In het eerste halfjaar van dit jaar heeft de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in totaal 20.122 asielaanvragen binnengekregen. Het gaat om eerste en herhaalde asielaanvragen en ingereisde nareizigers. Dat is iets meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Toen ging het om 19.956 asielaanvragen, maar het "maandelijkse patroon" komt overeen met voorgaande jaren, meldt de IND.

De cijfers laten vooralsnog niet de toestroom zien die in april door het kabinet werd voorspeld. In een prognose stond toen dat ruim 70.000 asielzoekers verwacht worden, terwijl de IND jaarlijks rond de 22.000 aanvragen kan verwerken. De IND wijst er wel op dat het niet te voorspellen valt hoe hoog het aantal aanvragen zal zijn in het "doorgaans drukke najaar".

In de afgelopen maand was het aantal asielaanvragen (4020) hoger dan in mei (3597). Het gaat hier om de optelsom van nieuwe aanvragen, herhaalde aanvragen en mensen die in het kader van gezinshereniging naar Nederland zijn gekomen. Het aantal eerste aanvragen lag in juni op 3025, meldt de IND. Ook nam het aantal openstaande asielaanvragen in juni verder toe. Daardoor loopt de wachttijd voor de aanvragers verder op.

Wachttijd van ruim een jaar

"Ondanks dat de IND meer beslissingen neemt dan vooraf is afgesproken neemt het aantal openstaande aanvragen iedere maand toe", wordt gemeld. Aanvragers in de algemene asielprocedure hebben te maken met een gemiddelde wachttijd van ruim een jaar.

VluchtelingenWerk meldt dat het aantal asielverzoeken valt "binnen de gebruikelijke schommelingen die we de afgelopen decennia ook hebben gezien". Ook merkt de organisatie op dat moet worden gemarkeerd dat "de opgave niet zo groot lijkt te zijn als werd verwacht. Zodat het denken over oplossingen voor het opvangtekort niet wordt belemmerd door onterechte gevoelens dat Nederland deze aantallen niet aankan. Het tekort aan opvangplekken is weliswaar een grote, maar geen onmogelijke opgave".

Meer uit Binnenland

Onno Hoes tijdelijk burgemeester van Tilburg

TILBURG (ANP) - VVD'er Onno Hoes wordt tijdelijk burgemeester van Tilburg. Hij vervangt Theo Weterings, die eind deze maand afscheid neemt.

2 uur geleden
NVWA: terugroepactie Franse kaas heeft geen zin

UTRECHT (ANP) - Franse kazen uit partijen die in Frankrijk zijn teruggeroepen vanwege mogelijke besmetting met de listeriabacterie, zijn ook in Nederland verkocht. Er komen nu echter geen terugroepacties. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) ziet daar "geen toegevoegde waarde" in, want de kaasjes zijn over hun houdbaarheidsdatum heen en "naar alle waarschijnlijkheid reeds geconsumeerd".

2 uur geleden
Eén aanhouding tijdens heel weekend Lowlands

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De politie heeft afgelopen weekend een persoon aangehouden tijdens het festival Lowlands dat van vrijdag tot en met zondag werd gehouden in Biddinghuizen. Het is onbekend waar de arrestant van wordt verdacht.

2 uur geleden
Henk Poort zingt Wilhelmus in aanloop naar F1-race in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Henk Poort zingt dit jaar het volkslied voorafgaand aan de Grote Prijs van Nederland. Ook Yves Berendse, Outsiders en Gerard Joling treden eind deze maand op tijdens het Formule 1-weekend in Zandvoort.

3 uur geleden
Meisje slachtoffer van zedenmisdrijf in park Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een meisje is slachtoffer geworden van een zedenmisdrijf in het Zuiderpark in Rotterdam, meldt de politie. Ze was vorige week dinsdag in de middag met haar moeder in het park. Nadat ze een paar minuten uit het zicht was verdwenen, zei ze tegen haar moeder dat een man in de bosjes aan haar had gezeten.

3 uur geleden
Mensen in contact met insectenbestrijdingsmiddel in Katwijk

KATWIJK (ANP) - Zes mensen zijn maandagmiddag in een woonwijk in Katwijk in aanraking gekomen met een bestrijdingsmiddel voor insecten. Een bedrijf was met het middel aan het werk aan de Nieuwe Duinweg, toen het vat waar het spul in zat lek raakte. Omwonenden moeten voorlopig binnenblijven en deuren en ramen dichtdoen.

4 uur geleden
Een listeriabesmetting in Nederland gemeld na reeks in Frankrijk

SOLNA (ANP) - In Nederland is zeker één persoon besmet geraakt met de listeriabacterie na het eten van een zachte kaas. Een overzicht van de Europese gezondheidsdienst (ECDC) maakt dat duidelijk. In Frankrijk zijn de afgelopen maanden 21 mensen ziek geworden en twee mensen overleden door de bacterie. Ze hadden kaas gegeten van een specifieke leverancier die problemen bleek te hebben met de bacterie.

5 uur geleden