
Verwaarloosde runderen van melkveehouderij geëuthanaseerd
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft bij een melkveehouderij in de provincie Drenthe negen runderen, waaronder een kalf, moeten laten inslapen omdat ze er zo erbarmelijk aan toe waren dat een dierenarts ze niet meer kon helpen. De veehouder in kwestie wordt vervolgd, maar er wordt ook gekeken of hij zelf zorg nodig heeft.
Inspecteurs troffen eerder tijdens een bezoek aan het bedrijf al kreupele dieren en vieze stallen aan. Ook waren er voorwerpen waar de dieren zich aan konden verwonden, zoals scherpe uitsteeksels. Donderdag bleek tijdens een herinspectie dat er weliswaar het een en ander was veranderd, maar ook dat de situatie voor een aantal dieren niet was verbeterd.
De NVWA noemt euthanasie "de enige diervriendelijke optie". De veehouder had "veel eerder een dierenarts moeten inschakelen".
Toch blijven andere dieren op het bedrijf achter, omdat "er op dit moment geen reden is om deze dieren mee te nemen". Ze zijn onderzocht en hebben waar nodig zorg gekregen. De NVWA vindt de situatie bij deze veehouder niettemin "zorgwekkend". Inspecteurs blijven de situatie in de gaten houden en er is een melding gedaan bij politie en gemeente. Die moeten nagaan om de veehouder zelf zorg nodig heeft.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het weer blijft onstuimig op Prinsjesdag. Dinsdagochtend waait het nog steeds hard in Den Haag met windkracht 6, meldt Weeronline. In de loop van de ochtend neemt de windkracht iets af, maar er kunnen nog steeds windstoten tot 70 kilometer per uur voorkomen.
4 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar celstraf geëist tegen de ouders van een overleden baby uit Helvoirt (Noord-Brabant). Het jongetje, 17 dagen oud, overleed door ondervoeding. Volgens het OM kreeg hij onvoldoende geschikt voedsel van zijn ouders. Hun dieet bestond voornamelijk uit paddenstoelen.
38 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het concert van Bob Vylan maandagavond in poppodium Doornroosje in Nijmegen mag doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Arnhem maandagmiddag.
1 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De politie heeft opnieuw een verdachte aangehouden in het onderzoek naar twee rivaliserende groepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. Deze persoon, van wie de identiteit niet is bekendgemaakt, is maandagmiddag opgepakt. De politie verdenkt hem van "betrokkenheid bij de ernstige mishandeling in het conflict tussen de jeugdgroepen".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ouders van de omgebrachte Sara hebben nog steeds veel vragen bij de dood van hun dochter, wier lichaam eind november 2023 werd gevonden in het IJ in Amsterdam. "Alsjeblieft, als je echt spijt hebt, vertel ons dan wat er op die avond echt is gebeurd. Als je dat doet, zal je vrede vinden", zei de moeder van het 33-jarige slachtoffer maandag in de rechtbank tegen verdachte Bas W. (41) uit Zwanenburg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een agent is zondagavond zwaar mishandeld bij het festival Parels van de Stad. Een 25-jarige man uit Alkmaar is aangehouden. De politie is op zoek naar getuigen en beelden van de mishandeling.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's hebben het door de harde wind drukker dan normaal. Onder meer in Noord- en Oost-Nederland, Groningen, Brabant-Noord en Rotterdam-Rijnmond komen veel meldingen binnen. Het gaat voornamelijk om omgewaaide bomen.
1 uur geleden