Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verwaarloosde runderen van melkveehouderij geëuthanaseerd

Verwaarloosde runderen van melkveehouderij geëuthanaseerd

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft bij een melkveehouderij in de provincie Drenthe negen runderen, waaronder een kalf, moeten laten inslapen omdat ze er zo erbarmelijk aan toe waren dat een dierenarts ze niet meer kon helpen. De veehouder in kwestie wordt vervolgd, maar er wordt ook gekeken of hij zelf zorg nodig heeft.

Inspecteurs troffen eerder tijdens een bezoek aan het bedrijf al kreupele dieren en vieze stallen aan. Ook waren er voorwerpen waar de dieren zich aan konden verwonden, zoals scherpe uitsteeksels. Donderdag bleek tijdens een herinspectie dat er weliswaar het een en ander was veranderd, maar ook dat de situatie voor een aantal dieren niet was verbeterd.

De NVWA noemt euthanasie "de enige diervriendelijke optie". De veehouder had "veel eerder een dierenarts moeten inschakelen".

Toch blijven andere dieren op het bedrijf achter, omdat "er op dit moment geen reden is om deze dieren mee te nemen". Ze zijn onderzocht en hebben waar nodig zorg gekregen. De NVWA vindt de situatie bij deze veehouder niettemin "zorgwekkend". Inspecteurs blijven de situatie in de gaten houden en er is een melding gedaan bij politie en gemeente. Die moeten nagaan om de veehouder zelf zorg nodig heeft.

Meer uit Binnenland

NS: hou ook maandag rekening met hinder door de sneeuw

UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een woordvoerder.

9 minuten geleden
Protest tegen aanval VS op Venezuela in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.

20 minuten geleden
BuZa: tot nu toe geen hulpverzoeken van Nederlanders in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft tot nu toe geen hulpverzoeken gekregen van Nederlanders die in de problemen zijn gekomen in Venezuela. Ook van Nederlanders op de eilanden die deel uitmaken van het Nederlandse Koninkrijk heeft BuZa geen aanvragen gekregen voor consulaire hulp, waar mensen om kunnen vragen bij noodsituaties.

1 uur geleden
Opnieuw storingen en vertragingen op het spoor door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.

4 uur geleden
Code geel om gladheid zeker tot dinsdagochtend

DE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend. Aanvankelijk meldde het KNMI dat de waarschuwing tot 05.00 uur zou duren, maar inmiddels is de code geel tot dinsdag 10.00 uur van kracht. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.

6 uur geleden
Weeronline: al 10.592 dagen wachten op Elfstedentocht

HOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.

6 uur geleden
KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

N i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.

9 uur geleden