Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vervroegde presidentsverkiezingen Kirgizië op 10 januari

Vervroegde presidentsverkiezingen Kirgizië op 10 januari

BISJKEK (ANP/DPA) - Kirgizië houdt op 10 januari vervroegde presidentsverkiezingen. Dat maakte de verkiezingsautoriteit van de Centraal-Aziatische republiek zaterdag bekend. Eerder deze maand dwongen onlusten in het land de president af te treden.

De presidentsverkiezing volgt na nieuwe parlementsverkiezingen die op 20 december zijn gepland. De stembusgang komt na de onrust die ontstond bij de vorige verkiezingen op 4 oktober, die met overmacht werden gewonnen door pro-regeringspartijen.

Tegenstanders van de regering vermoedden gesjoemel en gingen boos de straat op. Ze bezetten onder andere het parlements- en regeringsgebouw in de hoofdstad Bisjkek. De verkiezingsuitslag werd daarop ingetrokken maar de onrust verdween niet. President Sooronbaj Jeenbekov stapte uiteindelijk op, naar eigen zeggen om geweld te voorkomen.

Revoluties

De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE), die onafhankelijk toezicht hield op de stemming, meldde onregelmatigheden, waaronder "geloofwaardige beschuldigingen van het kopen van stemmen".

Kirgizië, een voormalige Sovjetrepubliek die grenst aan China en nauwe banden heeft met Rusland, heeft de afgelopen vijftien jaar twee revoluties doorgemaakt, in 2005 en 2010.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

44 minuten geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

53 minuten geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

1 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

1 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

1 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

2 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

3 uur geleden