Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vervoerders: trein, tram en bus kunnen voorlopig blijven rijden

Vervoerders: trein, tram en bus kunnen voorlopig blijven rijden

DEN HAAG (ANP) - Het is voorlopig niet nodig om de dienstregeling voor treinen, trams en bussen aan te passen vanwege de gladheid. Dat laten grote vervoerders weten. Vanaf het einde van de middag tot in de nacht geldt code oranje, eerst in het zuidwesten en daarna ook in de andere provincies.

Vervoerder RET, die de ritten met trams, bussen en metro's in Rotterdam en omstreken uitvoert, zegt dat er met de gebruikelijke voorzorgsmaatregelen prima te rijden valt. Op perrons van haltes wordt extra gestrooid en ook veel wegen worden sowieso al gestrooid. Trams en metro's rijden de afgelopen dagen 's nachts door, zonder passagiers, om te voorkomen dat de bovenleidingen aanvriezen.

Arriva zegt te kijken naar de situatie ter plekke. "Als de weersomstandigheden zorgen voor gevaarlijke situaties zetten we bussen en treinen stil, maar daar lopen we niet op vooruit", zegt een woordvoerster. Het bedrijf verzorgt het busvervoer in onder meer Friesland, Lelystad, de Achterhoek, het rivierengebied, Limburg en in delen van Zuid-Holland en Noord-Brabant. Daarnaast regelt Arriva regionale treindiensten in Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel, Gelderland en Limburg.

Ook in Amsterdam houden ze de weersomstandigheden in de gaten, zegt een woordvoerder van vervoersbedrijf GVB. "Als het echt gevaarlijk wordt, gaan we misschien de dienstregeling afschalen. Maar dat is nu nog niet te zeggen."

Meer uit Binnenland

Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

2 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

4 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

7 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

7 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

7 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

9 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

10 uur geleden