Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vervoerders: trein, tram en bus kunnen voorlopig blijven rijden

Vervoerders: trein, tram en bus kunnen voorlopig blijven rijden

DEN HAAG (ANP) - Het is voorlopig niet nodig om de dienstregeling voor treinen, trams en bussen aan te passen vanwege de gladheid. Dat laten grote vervoerders weten. Vanaf het einde van de middag tot in de nacht geldt code oranje, eerst in het zuidwesten en daarna ook in de andere provincies.

Vervoerder RET, die de ritten met trams, bussen en metro's in Rotterdam en omstreken uitvoert, zegt dat er met de gebruikelijke voorzorgsmaatregelen prima te rijden valt. Op perrons van haltes wordt extra gestrooid en ook veel wegen worden sowieso al gestrooid. Trams en metro's rijden de afgelopen dagen 's nachts door, zonder passagiers, om te voorkomen dat de bovenleidingen aanvriezen.

Arriva zegt te kijken naar de situatie ter plekke. "Als de weersomstandigheden zorgen voor gevaarlijke situaties zetten we bussen en treinen stil, maar daar lopen we niet op vooruit", zegt een woordvoerster. Het bedrijf verzorgt het busvervoer in onder meer Friesland, Lelystad, de Achterhoek, het rivierengebied, Limburg en in delen van Zuid-Holland en Noord-Brabant. Daarnaast regelt Arriva regionale treindiensten in Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel, Gelderland en Limburg.

Ook in Amsterdam houden ze de weersomstandigheden in de gaten, zegt een woordvoerder van vervoersbedrijf GVB. "Als het echt gevaarlijk wordt, gaan we misschien de dienstregeling afschalen. Maar dat is nu nog niet te zeggen."

Meer uit Binnenland

Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

21 minuten geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

2 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

12 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

1 dag geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

1 dag geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

1 dag geleden