Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vervoerders hekelen extra kosten en uitstoot door nieuwe EU-regel

Vervoerders hekelen extra kosten en uitstoot door nieuwe EU-regel

ZOETERMEER (ANP) - Transportbedrijven zitten niet te wachten op nieuwe regels die vanaf 2 februari gaan gelden voor truckers in de Europese Unie. Zij moeten vanaf die dag bij iedere grensovergang handmatig in hun tachograaf invoeren dat ze een ander land binnenrijden. Dat kost extra geld, parkeerruimte en CO2-uitstoot, stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN).

Een tachograaf is een apparaat dat van vrachtwagens bijhoudt wat de rijtijden en -snelheden zijn. Maar binnenkort moeten vervoersbedrijven met de tachograaf ook bijhouden hoe vaak buitenlandse vrachtwagenchauffeurs binnen de grenzen van een ander land ritten uitvoeren. Volgens EU-regels mogen buitenlandse truckers namelijk maar een beperkt aantal ritten in een andere lidstaat uitvoeren, om uitholling van de arbeidsvoorwaarden tegen te gaan.

TLN schat dat de 96.000 vrachtwagens die dagelijks de Nederlandse grens passeren door de regel samen 307.000 kilogram extra CO2 uitstoten, omdat het meer diesel kost om vanuit stilstand weer een snelheid van 80 kilometer per uur te bereiken. Overigens was het wegvervoer in 2019 goed voor 21 procent van totale CO2-uitsoot van de transportsector, meldde het Centraal Bureau voor Statistiek. Dat kwam neer op iets minder dan 5,5 miljard kilogram CO2 en andere broeikasgassen.

Tijdverlies

Voor de brancheorganisatie steken ook het tijdverlies en de extra kosten door het handmatig invoeren van iedere grensovergang. Dit leidt mogelijk tot chaos en onveilige situaties aan de grenzen als de naar schatting 96.000 vrachtwagens die dagelijks de Nederlandse grens parkeren vijf minuten stil moeten staan voor de administratieve handeling, waarschuwt de belangenvereniging. Parkeerplaatsen bij rustplaatsen aan de grens zullen dan snel vollopen, omdat chauffeurs de gelegenheid waarschijnlijk aangrijpen om hun verplichte pauze te houden.

Volgens de brancheorganisatie moet de EU een minder bewerkelijk alternatief invoeren. Zo zouden chauffeurs bij hun eerste echte stop een landcode kunnen invoeren, in plaats van direct na de grensovergang een wijziging doorvoeren.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

2 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

3 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

3 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

4 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

7 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

8 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

9 uur geleden