Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vervoerders constateren slechtere naleving mondkapjesplicht

Vervoerders constateren slechtere naleving mondkapjesplicht

DEN HAAG (ANP) - Mondkapjes worden in het openbaar vervoer minder gedragen sinds het afschaffen van de 1,5 metermaatregel en andere coronaregels eind vorige maand. De laatste weken is de naleving niet verder verslechterd, zeggen de landelijke branchevereniging OV-NL, vervoerdersbedrijf Arriva en lokale vervoerders.

De lagere bereidheid om een mondkapje te dragen "ging hand in hand" met het loslaten van andere maatregelen eind september, aldus een woordvoerster van OV-NL. "Het openbaar vervoer is nu bijna de enige plek dat het nog verplicht is." Toch benadrukt de branchevereniging dat het overgrote deel van de reizigers mét masker in de trein, bus en metro zit.

Voorlopig blijft de handhaving nog hetzelfde. "Die is sinds het begin van de coronapandemie niet veranderd." Volgens de woordvoerster is het handhaven gericht op de-escalatie, dat wil zeggen dat mensen zonder mondkapje daar eerst op worden aangesproken. "Als mensen het dan echt heel bont maken, dan worden zij beboet." Het is volgens OV-NL "op korte termijn niet haalbaar" om de mondkapjescontrole in het ov strenger te maken. "Het kost extra geld om mensen aan te nemen en we hebben niet zomaar extra boa’s", aldus de woordvoerster.

Ook in het openbaar vervoer in Den Haag is de bereidheid om een mondmasker te dragen verminderd, aldus een woordvoerster van vervoerder HTM. "Maar het aantal incidenten en boetes is sinds de versoepelingen niet toegenomen." De Amsterdamse vervoerder GVB schetst eenzelfde beeld als het landelijke, waar ook Arriva en het Rotterdamse RET zich bij aansluiten.

Meer uit Binnenland

Drie gewonden bij steekpartij in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Bij het steekincident in Arnhem zijn dinsdagavond drie gewonden gevallen. Een van hen, een minderjarig slachtoffer, raakte zwaargewond. De twee andere slachtoffers zijn als verdachte aangemerkt.

7 minuten geleden
NS deelt zorgen van vakbond over veiligheid van spoorpersoneel

UTRECHT (ANP) - De NS deelt de zorgen van medewerkers, vakbonden en de politiek over de veiligheid van spoorwegpersoneel. "Elk incident is er een te veel; iedereen moet altijd op een veilige manier kunnen werken", reageert de NS op een dinsdag verschenen brandbrief van VVMC, de vakbond voor spoorwegpersoneel.

29 minuten geleden
NVWA: Voedselveiligheid bij twee derde zomerse horeca onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Tijdens controles de afgelopen zomer constateerde de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) overtredingen bij bijna twee derde van horecalocaties die op warme dagen druk bezocht worden. Er waren daar onvoldoende maatregelen tegen vliegen in de keuken, en voedsel werd niet op de juiste temperatuur bewaard en bereid.

1 uur geleden
Aangehouden mannen om onbeheerde bagage station Haarlem nog vast

HAARLEM (ANP) - De drie personen die dinsdag werden aangehouden in verband met onbeheerde bagage op station Haarlem, zitten nog vast voor verhoor en verder onderzoek. Volgens de politie gaat het om mannen van 37, 37 en 62 jaar oud zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hun rol en betrokkenheid worden nog onderzocht.

2 uur geleden
Twee nieuwe aanhoudingen in onderzoek Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Twee mannen uit Amsterdam zijn maandag aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt van 1 september. De verdachten zijn 24 en 25 jaar oud, meldt de politie. Ze worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in Overasselt en zijn overgedragen aan de politie Oost-Nederland.

4 uur geleden
September 2026 bij warmste zes van afgelopen 125 jaar

HOUTEN (ANP) - De gemiddelde temperatuur in september lag dit jaar in De Bilt 1,8 graden hoger dan normaal. Weeronline meldt dat het gemiddeld 16,8 graden was, terwijl 15 graden gebruikelijk is. Daarmee is september 2026 de op vijf na warmste sinds 1901, toen de metingen begonnen. Alleen 2006, 2023, 1999, 2016 en 1949 waren warmer.

4 uur geleden
Veel gerechtsdeurwaarders krijgen te maken met agressie

DEN HAAG (ANP) - Veel gerechtsdeurwaarders krijgen tijdens hun werk te maken met agressie. Vaak blijft het bij woorden, maar ze worden ook regelmatig geïntimideerd of bedreigd. Dat komt naar voren uit een onderzoek in opdracht van de Koninklijke Beroepsorganisatie van Gerechtsdeurwaarders (KBvG).

4 uur geleden