Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vervangende boot voor asielzoekers na brand op schip in Arnhem

Vervangende boot voor asielzoekers na brand op schip in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De bewoners van het asielschip in Arnhem waar in de nacht van vrijdag op zaterdag brand uitbrak, kunnen naar verwachting zaterdag al terecht op een nieuwe boot. Door de brand is de schade op het schip zo groot, dat bewoners er niet kunnen terugkeren. De vervangende boot wordt zo snel mogelijk gereed gemaakt, laat een woordvoerder van de gemeente Arnhem weten.

Behalve de bewoners van het brandende schip, werden ook de bewoners van de aangrenzende boot geƫvacueerd. Zij kunnen gewoon terugkeren naar hun oorspronkelijke opvanglocatie als de brandweer klaar is. Alle driehonderd asielzoekers werden opgevangen in het stadskantoor van de gemeente, aldus de gemeentewoordvoerder. Op elke boot worden 150 personen opgevangen.

De brand op de boot aan de Nieuwe Kade brak rond 01.45 uur uit in het restaurant. Om ongeveer 03.30 uur was het vuur onder controle. Rond 05.30 uur werd het sein brand meester gegeven, maar later zaterdagochtend wakkerde het vuur weer aan. De veiligheidsregio meldde rond 11.00 uur dat de bluswerkzaamheden voorbij zijn en dat de bewoners van beide schepen gefaseerd worden teruggebracht naar hun opvanglocaties.

De boot waar de brand was, zal worden verplaatst. Dan wordt ook onderzoek gedaan naar de oorzaak van het vuur. Acht mensen zijn nagekeken om rookinhalatie, maar niemand hoefde naar het ziekenhuis.

Meer uit Binnenland

Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

1 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

2 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

3 uur geleden
Klimaatraad: Nederland moet kiezen welke industrie blijft bestaan

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.

4 uur geleden
Tata Steel moet 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.

6 uur geleden
Politie onderzoekt 'bepaalde berichten' over Utrechtse agent

UTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.

6 uur geleden
Klanten Rotterdamse voedselbank krijgen gratis noodpakket

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.

6 uur geleden