Vervangende boot voor asielzoekers na brand op schip in Arnhem
ARNHEM (ANP) - De bewoners van het asielschip in Arnhem waar in de nacht van vrijdag op zaterdag brand uitbrak, kunnen naar verwachting zaterdag al terecht op een nieuwe boot. Door de brand is de schade op het schip zo groot, dat bewoners er niet kunnen terugkeren. De vervangende boot wordt zo snel mogelijk gereed gemaakt, laat een woordvoerder van de gemeente Arnhem weten.
Behalve de bewoners van het brandende schip, werden ook de bewoners van de aangrenzende boot geëvacueerd. Zij kunnen gewoon terugkeren naar hun oorspronkelijke opvanglocatie als de brandweer klaar is. Alle driehonderd asielzoekers werden opgevangen in het stadskantoor van de gemeente, aldus de gemeentewoordvoerder. Op elke boot worden 150 personen opgevangen.
De brand op de boot aan de Nieuwe Kade brak rond 01.45 uur uit in het restaurant. Om ongeveer 03.30 uur was het vuur onder controle. Rond 05.30 uur werd het sein brand meester gegeven, maar later zaterdagochtend wakkerde het vuur weer aan. De veiligheidsregio meldde rond 11.00 uur dat de bluswerkzaamheden voorbij zijn en dat de bewoners van beide schepen gefaseerd worden teruggebracht naar hun opvanglocaties.
De boot waar de brand was, zal worden verplaatst. Dan wordt ook onderzoek gedaan naar de oorzaak van het vuur. Acht mensen zijn nagekeken om rookinhalatie, maar niemand hoefde naar het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een geldtransportauto is woensdagmiddag in Rotterdam-Kralingen overvallen. De dader gebruikte daarbij een vuurwapen of in ieder geval een voorwerp dat erop leek, laat een woordvoerder van de politie weten. Bij de overval is een geldcassette buitgemaakt, maar wat de waarde was is nog onduidelijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.
3 uur geleden