Vervangende boot voor asielzoekers na brand op schip in Arnhem
ARNHEM (ANP) - De bewoners van het asielschip in Arnhem waar in de nacht van vrijdag op zaterdag brand uitbrak, kunnen naar verwachting zaterdag al terecht op een nieuwe boot. Door de brand is de schade op het schip zo groot, dat bewoners er niet kunnen terugkeren. De vervangende boot wordt zo snel mogelijk gereed gemaakt, laat een woordvoerder van de gemeente Arnhem weten.
Behalve de bewoners van het brandende schip, werden ook de bewoners van de aangrenzende boot geƫvacueerd. Zij kunnen gewoon terugkeren naar hun oorspronkelijke opvanglocatie als de brandweer klaar is. Alle driehonderd asielzoekers werden opgevangen in het stadskantoor van de gemeente, aldus de gemeentewoordvoerder. Op elke boot worden 150 personen opgevangen.
De brand op de boot aan de Nieuwe Kade brak rond 01.45 uur uit in het restaurant. Om ongeveer 03.30 uur was het vuur onder controle. Rond 05.30 uur werd het sein brand meester gegeven, maar later zaterdagochtend wakkerde het vuur weer aan. De veiligheidsregio meldde rond 11.00 uur dat de bluswerkzaamheden voorbij zijn en dat de bewoners van beide schepen gefaseerd worden teruggebracht naar hun opvanglocaties.
De boot waar de brand was, zal worden verplaatst. Dan wordt ook onderzoek gedaan naar de oorzaak van het vuur. Acht mensen zijn nagekeken om rookinhalatie, maar niemand hoefde naar het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister David van Weel vindt dat Europa en de VS moeten werken aan wederzijds vertrouwen. "En waar dat weg is, moeten we dat weer terugbouwen," zegt de VVD-minister naar aanleiding van de Amerikaanse veiligheidsstrategie. Daarin stelt de VS dat "Europa afstevent op zijn ondergang door de uitholling van democratie en politieke vrijheden."
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof zei na afloop van de ministerraad dat bewindslieden "helemaal niet tegenover elkaar" staan in de discussie over mestbeleid. Donderdag bevestigden ingewijden na berichtgeving van NOS dat een conflict hierover hoog is opgelopen. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) probeerde zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen van strengere mestregels, omwille van de waterkwaliteit. Maar onder druk van zijn partij bond hij toch in.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug probleemwolf GW3237m doodgeschoten. Dit blijkt uit een DNA-spoedanalyse, zegt de Utrechtse gedeputeerde Mirjam Sterk (natuur en landbouw). De provincie Utrecht meldde vorige week al de dood van een wolf, maar toen was nog niet bekend of het om het dier met de bijnaam Bram ging. Voor deze wolf was eerder dit jaar een afschotvergunning afgegeven, omdat het dier meerdere keren mensen had aangevallen en gebeten.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Voor de derde dag op rij is een dode wolf gevonden. Volgens de politie is het dier door een auto aangereden op de N304 tussen Apeldoorn en Ede, in de buurt van De Hoge Veluwe.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het provinciehuis in Den Bosch zijn vlak na het begin van de Statenvergadering enkele tientallen boerentrekkers al toeterend aangekomen. De Brabantse politiek stemt vrijdag over een nieuwe stikstofaanpak. Sieta van Keimpema van Farmers Defence Force (FDF) noemt de maatregelen de "doodsteek voor de sector".
4 uur geleden