Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertrouwen ondernemers industrie daalt licht in februari

Vertrouwen ondernemers industrie daalt licht in februari

DEN HAAG (ANP) - De stemming onder ondernemers in de Nederlandse industrie is in februari iets somberder geworden. Vooral over de verwachte bedrijvigheid en hun voorraden zijn de ondernemers minder positief, stelt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het oordeel over de orderpositie was daarentegen positiever dan een maand eerder.

De graadmeter waarop het CBS zich baseert daalde van 9 in januari naar 8,5 in februari. Daarmee lag het producentenvertrouwen nog altijd ruim boven het langjarig gemiddelde van 0,8. Het vertrouwen van de ondernemers bereikte in november 2021 de hoogste waarde (12,7) en in april 2020 een dieptepunt (-28,7).

In meer dan de helft van de branches in de industrie nam het vertrouwen deze maand af. De sterkste daling werd gemeten in de transportmiddelenindustrie, waar met name de verwachte bedrijvigheid fors onderuitging. De ondernemers in de hout- en bouwmaterialenindustrie waren in februari het meest positief.

Duitsland

De gemiddelde dagproductie van de Nederlandse industrie nam in december met 12,6 procent toe in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. De productie lag daarmee in de laatste maand van 2021 op het hoogste niveau ooit. Een maand eerder kwam de groei uit op 10,9 procent.

Het producentenvertrouwen in Duitsland, een belangrijke afzetmarkt voor Nederland, nam in februari toe. Duitse ondernemers waren optimistischer over de huidige bedrijvigheid en ook over de verwachte bedrijvigheid. De gemiddelde dagproductie van de Duitse industrie kromp volgens Destatis in december met 2 procent in vergelijking met een jaar eerder. Ten opzichte van december 2019 lag de productie 2,8 procent lager.

Meer uit Financieel

Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

8 minuten geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

47 minuten geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

2 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

4 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

4 uur geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

5 uur geleden
Bronnen: VS steken miljarden in voorraad strategische aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.

5 uur geleden