Vertrouwen ondernemers iets minder negatief, zegt het CBS
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse ondernemers is aan het begin van het eerste kwartaal iets minder negatief geworden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Een tekort aan arbeidskrachten noemen ondernemers het vaakst als de belangrijkste belemmering in de bedrijfsvoering. Maar ook onvoldoende vraag komt steeds vaker voor.
Ruim een derde (bijna 34 procent) van de ondernemers geeft aan geen belemmeringen te ervaren. Volgens de Conjunctuurenquête Nederland staat de stemmingsindicator nu op een stand van 7,7 negatief. Dat is ruim onder het gemiddelde van min 4,4 sinds de start van de meting in 2012.
In bijna alle bedrijfstakken is het ondernemersvertrouwen negatief. Volgens het statistiekbureau zijn alleen ondernemers in de informatie en communicatie en de zakelijke dienstverlening "licht positief" gestemd. In de autobranche, de transportsector en de horeca daalde het vertrouwen in de afgelopen periode. In de bouw is het juist iets verbeterd.
Het aantal ondernemers dat de winstgevendheid in het afgelopen kwartaal zag verbeteren was ongeveer even hoog als het aantal dat een verslechtering zag. Een jaar eerder gaf per saldo iets meer dan 5 procent nog een verslechtering aan van de winstgevendheid.
Het onderzoek is uitgevoerd in samenwerking met de KVK, het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB), MKB-Nederland en VNO-NCW.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
9 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
12 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
12 uur geleden