'Vertrouwen Nederlandse beleggers neemt verder toe'
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse particuliere beleggers op de aandelenmarkt hebben deze maand weer meer vertrouwen gekregen. Dat meldt ING in zijn maandelijkse BeleggersBarometer.
Volgens ING steeg de barometer voor december naar een stand van 116 punten tegen 110 punten in november. Daarmee is het vertrouwen nog niet helemaal hersteld van de klappen van de coronacrisis, want in januari werd nog een stand opgetekend van 131 punten. In april kelderde de vertrouwensindex nog naar een dieptepunt van 68 punten. Alles onder een stand van 100 geeft een negatieve stemming weer, alles erboven een positieve.
De bank zegt dat beleggers positiever zijn geworden over de waardeontwikkeling van de eigen beleggingsportefeuille en minder somber zijn over de economische situatie. De bank wijst er wel op dat het onderzoek werd uitgevoerd voordat de nieuwe harde lockdown werd aangekondigd. Het ligt dus in de lijn der verwachting dat de economische situatie voor de kortere termijn vanwege de strengere coronamaatregelen zwakker wordt ingeschat, aldus ING.
Stijgende beurs
Daarnaast zijn beleggers positiever geworden over de Amsterdamse AEX-index voor de komende tijd. Dat beleggers weer een stuk optimistischer zijn, kan worden verklaard door de stijgende beurs van de afgelopen maanden en het behaalde rendement van gemiddeld 10,3 procent.
Voor 2021 wordt door beleggers weer een beursjaar met veel dynamiek verwacht, aldus ING. Zo verwacht 35 procent een jaar zoals 2020, met veel beweging in de koersen. En 32 procent van de beleggers rekent op een geleidelijk verloop naar hogere koersen. Economische tegenvallers worden in 2021 als grootste bedreiging gezien (42 procent). Een vijfde denkt dat virussen zoals het coronavirus nog steeds een bedreiging vormen.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
6 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
8 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
9 uur geleden