'Vertrouwen Nederlandse beleggers neemt verder toe'
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse particuliere beleggers op de aandelenmarkt hebben deze maand weer meer vertrouwen gekregen. Dat meldt ING in zijn maandelijkse BeleggersBarometer.
Volgens ING steeg de barometer voor december naar een stand van 116 punten tegen 110 punten in november. Daarmee is het vertrouwen nog niet helemaal hersteld van de klappen van de coronacrisis, want in januari werd nog een stand opgetekend van 131 punten. In april kelderde de vertrouwensindex nog naar een dieptepunt van 68 punten. Alles onder een stand van 100 geeft een negatieve stemming weer, alles erboven een positieve.
De bank zegt dat beleggers positiever zijn geworden over de waardeontwikkeling van de eigen beleggingsportefeuille en minder somber zijn over de economische situatie. De bank wijst er wel op dat het onderzoek werd uitgevoerd voordat de nieuwe harde lockdown werd aangekondigd. Het ligt dus in de lijn der verwachting dat de economische situatie voor de kortere termijn vanwege de strengere coronamaatregelen zwakker wordt ingeschat, aldus ING.
Stijgende beurs
Daarnaast zijn beleggers positiever geworden over de Amsterdamse AEX-index voor de komende tijd. Dat beleggers weer een stuk optimistischer zijn, kan worden verklaard door de stijgende beurs van de afgelopen maanden en het behaalde rendement van gemiddeld 10,3 procent.
Voor 2021 wordt door beleggers weer een beursjaar met veel dynamiek verwacht, aldus ING. Zo verwacht 35 procent een jaar zoals 2020, met veel beweging in de koersen. En 32 procent van de beleggers rekent op een geleidelijk verloop naar hogere koersen. Economische tegenvallers worden in 2021 als grootste bedreiging gezien (42 procent). Een vijfde denkt dat virussen zoals het coronavirus nog steeds een bedreiging vormen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO schrapt tientallen banen in zijn duurzaamheidsteam. Bijna zeventig van de vierhonderd duurzaamheidsexperts moeten vertrekken, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens de zegsman wil de bank efficiënter te werk gaan.
1 minuut geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben in september vaker een vakantie geboekt dan in dezelfde maand vorig jaar, onder andere meer lastminutes voor de herfstvakantie. Ook boekten vakantiegangers meer reizen voor vertrek over zes maanden of langer, meldt reisbrancheorganisatie ANVR.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt de toegang voor Shein te blokkeren als de Chinese webwinkel opnieuw sekspoppen verkoopt die op kinderen lijken. Shein haalde de producten uit zijn webshop na druk van Franse toezichthouders.
4 uur geledenDEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft eindelijk een controleverklaring over de jaarrekening van 2024 binnen. De accountant heeft verschillende fouten ontdekt in de boekhouding, waaronder rekenfouten bij de salarissen en onjuiste verwijzingen. Maar volgens Ebusco hadden deze geen invloed op eerder gemelde cijfers over het eigen vermogen van het bedrijf en het jaarresultaat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Het postbedrijf leed afgelopen kwartaal meer verlies. Ook nam de totale hoeveelheid te bezorgen brieven en andere poststukken verder af, ondanks dat de verkiezingen voor extra post zorgden. Volgens PostNL onderstrepen de cijfers "de dringende noodzaak tot wijzigingen in de postwetgeving". Het aandeel zakte ruim 1 procent.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Huizenkopers en -bezitters hebben de afgelopen maand iets meer hypotheken aangevraagd. In oktober waren dit er 52.196, ruim 4 procent meer dan in oktober vorig jaar. Dit meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN), dat naar eigen zeggen bijna alle hypotheekaanvragen in Nederland registreert.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in de eerste helft van het boekjaar een recordaantal passagiers vervoerd. De grootste luchtvaartmaatschappij van Europa profiteerde onder meer van verbeterde leveringen van nieuwe Boeing-toestellen en de aanhoudend sterke vraag naar vliegtickets.
6 uur geleden