
'Vertrouwen in kabinet krijgt knauw door schrappen ontslagboete'
UTRECHT (ANP) - De betrouwbaarheid van het kabinet staat op het spel door het schrappen van de ontslagboete in de NOW-regeling. Dat meent voorzitter Han Busker van vakbond FNV, die waarschuwt dat het vertrouwen in het kabinet een rol speelt op meerdere vlakken, bijvoorbeeld bij het pensioenakkoord.
"Het steunpakket is nu niet in balans", stelt Busker die het schrappen, wat volgens hem uit de koker van het kabinet komt, ondoordacht en contraproductief noemt. "Je geeft miljarden uit om banen te behouden, maar zet tegelijkertijd de achterdeur open."
Het is bovendien niet zo dat de vakbonden niet over ontslagen wilden praten. "Wij snappen best dat er reorganisaties moeten volgen, maar neem dan de tijd om de zaken goed te regelen." De bondsvoorzitter zei de ontslagboete tot september te hebben willen behouden en die tijd te nemen om in gesprek te gaan over een structurelere regeling met een ander karakter. "Dan kunnen we het netjes doen en ook perspectief bieden aan de mensen die worden ontslagen."
Ontslagboete terugbrengen
Dat perspectief biedt het kabinet nu niet, aldus Busker. Zo zou wat hem betreft de afbouw van de WW minder snel moeten verlopen nu werklozen veel minder kans hebben om een nieuwe baan te vinden.
De 50 miljoen euro die het kabinet voor omscholing uittrekt noemt Busker "een doekje voor het bloeden". "Die bedrijven moeten volgens het kabinet zorg gaan dragen voor die omscholing, maar als je de NOW-regeling aanvraagt, dan heb je die nodig en dan is omscholing van personeel niet je eerste prioriteit."
FNV gaat nu proberen de Tweede Kamer te bewegen de ontslagboete terug te brengen in het noodpakket. "Deze crisis gaat niet alleen over de economie of de gezondheid, maar ook over de mensen in dit land. Luister dan ook naar hen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - NMO Kijkonderzoek neemt vanaf komend jaar in de meting van de kijkcijfers ook het kijkgedrag op onlineapparaten mee. Dat heeft een woordvoerder van NMO aan het ANP laten weten. Het gaat om een nieuwe stap in het doorvoeren van het nieuwe meetsysteem van de kijkcijfers dat twee jaar geleden van start ging. In eerste instantie zou deze fase in het tweede kwartaal van 2025 van start gaan.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds 2016 vroegen niet Syriërs, maar Eritreeërs het vaakst asiel aan in Nederland. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de asielcijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) van april, mei en juni.
2 uur geledenARUM (ANP) - In het Friese dorp Arum woedt een zeer grote brand in twee loodsen van een agrarisch bedrijf. Dat bevestigt een woordvoerder van de brandweer Fryslân. De loodsen, die vol staan met stro en machines, kunnen waarschijnlijk niet gered worden omdat ze "volledig in de hens staan", meldt de woordvoerder.
3 uur geledenBURDAARD (ANP) - In het Friese dorp Burdaard is een persoon met zeer ernstig letsel aangetroffen aan de Iedyk. Dat meldt de politie op X. Rond 00.17 uur kwam de melding binnen. Het slachtoffer is vermoedelijk gewond geraakt bij een aanrijding met een voertuig, waarna de bestuurder waarschijnlijk is doorgereden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 19-jarige man uit Nijmegen die afgelopen februari met een mes het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong, komt vanaf donderdag op vrije voeten. De rechtbank in Den Haag noemde de persoonlijke omstandigheden van Tijn B. als reden voor de schorsing van zijn hechtenis. B. moest hard huilen toen hij de beslissing van de rechtbank hoorde, hij had tijdens de korte voorbereidende zitting woensdag meerdere keren gezegd dat hij heel erg graag naar huis wil.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft vorig jaar ruim 16 procent meer mensen preventief gefouilleerd dan het jaar ervoor, blijkt uit cijfers van de gemeente. Het aantal gefouilleerden steeg van 5398 naar 6297. Het aantal voertuigen dat preventief werd gecontroleerd, steeg met ruim 54 procent van 1537 naar 2371.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 15.000 huishoudens in Friesland die woensdag een lagere waterdruk hadden, stroomt het water weer normaal uit de kraan. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens.
20 uur geleden