Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertrouwen in Grapperhaus krijgt knauw na bruiloft

Vertrouwen in Grapperhaus krijgt knauw na bruiloft

AMSTERDAM (ANP) - Het schenden van coronaregels op de bruiloft van minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) heeft het vertrouwen in hem aangetast. Dat komt naar voren in een onderzoek van I&O Research.

Volgens een enquête in de aanloop naar Prinsjesdag lag zijn waarderingscijfer als lid van het kabinet steeds rond de 6, maar daalde dat na zijn bruiloft naar 5,2. Daarmee is hij de laagst gewaardeerde minister, stelt het onderzoeksbureau na raadpleging van ruim 2000 mensen.

De helft van de Nederlanders (52 procent) vindt hem niet langer "geloofwaardig als minister van Justitie", concludeert I&O Research.

Rutte

Premier Mark Rutte en minister Wopke Hoekstra (Financiën) worden van alle leden in het huidige kabinet het hoogste gewaardeerd door de Nederlandse kiezers. Rutte en Hoekstra krijgen in het onderzoek beiden het rapportcijfer 7,1.

Het oordeel over vicepremier en minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) is beweeglijk: in de laatste peiling in mei steeg de waardering voor hem van 6,6 naar 7,1, maar inmiddels is het waarderingscijfer teruggelopen naar 6,5.

Populariteit

Van alle lijsttrekkers van de partijen in de Tweede Kamer geniet Mark Rutte de hoogste populariteit (7,1). De andere lijsttrekkers van partijen die deelnemen aan het kabinet (De Jonge voor het CDA (6,5), Sigrid Kaag voor D66 (6,4) en Gert-Jan Segers (6,5) voor ChristenUnie doen het beter dan de leiders van de oppositiepartijen. Van hen krijgt Asscher (PvdA) met een 5,8 het hoogste cijfer, gevolgd door SP's Lilian Marijnissen (5,6) en Jesse Klaver (5,5).

De waarderingen voor FVD's lijsttrekker Thierry Baudet (3,5 naar 3,7 ) en PVV's partijleider Wilders (van 4,0 naar 4,2) zijn iets toegenomen.

Meer uit Binnenland

Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

59 minuten geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

7 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

11 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

1 dag geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

1 dag geleden
Rechtspraak: verbod gezichtsbedekking bij protest te ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.

1 dag geleden