Vertrouwen in economie eurozone nagenoeg stabiel
BRUSSEL (ANP) - Het economisch vertrouwen van consumenten en bedrijven in de eurozone is in mei gestabiliseerd na een eerdere daling als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Onder ondernemers was het sentiment wel iets somberder. Daartegenover nam het vertrouwen in de arbeidsmarkt toe.
In verschillende grote economieën als Spanje en in mindere mate Frankrijk en Italië nam het algehele vertrouwen toe. In Duitsland, de grootste economie van Europa, bleef het vertrouwen nagenoeg gelijk. Het sentiment in Nederland werd somberder.
Bedrijven maken zich zorgen over de sterke prijsstijgingen en tekorten aan materialen. Dat raakt ook aan de productieverwachtingen. In de bouwsector spelen ook personeelstekorten een rol. Daarnaast zorgen tekorten aan materialen en uitrusting voor vertragingen op de bouwplaatsen. In de financiële dienstverlening werd het sentiment rap somberder. Het consumentenvertrouwen nam verder iets af, vooral vanwege de troebele vooruitzichten.
Het oordeel over de dienstensector, met daarin onder andere de horeca en het toerisme, was daarentegen juist iets positiever. Ook de indicator die over de verwachtingen voor de werkgelegenheid gaat, verbeterde. De algehele graadmeter van de Europese Commissie voor het economisch sentiment in het eurogebied steeg met 0,1 punt tot 105,0 punten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
13 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
16 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
1 dag geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
1 dag geleden