Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertrouwen groeit bij sprinter Jakobsen in Tour

Vertrouwen groeit bij sprinter Jakobsen in Tour

VALLOIRE (ANP) - Het kostte Fabio Jakobsen veel minder moeite dan in het openingsweekeinde van de Tour de France om op tijd binnen te komen. Na het lijden in Italiƫ was de tocht over onder meer de Galibier voor de sprinter van dsm-firmenich PostNL weer wat beter te doen. "Het is niet mijn ding, bergetappes, maar ik kan het wel", sprak hij na gefinisht te zijn op ruim 36 minuten van ritwinnaar Tadej Pogacar.

Het was vooral de hitte die hem in de eerste twee etappes parten had gespeeld. "Het is nu wat minder warm, ik begin erdoor te komen", vertelde Jakobsen, die maandag de eerste massasprint als zevende afsloot. Woensdag volgt wellicht de tweede kans voor de sprinters. "We gaan ons er weer tussen gooien, ik verwacht meer dan die zevende plek. Vandaag ben ik de rit relatief goed doorgekomen. Al was de start lastig. Ik heb nog nooit een uur zo hard bergop gefietst."

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

3 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

5 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

6 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

7 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

13 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

13 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden