Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertrouwen Duitse beleggers naar laagste niveau sinds 2011

Vertrouwen Duitse beleggers naar laagste niveau sinds 2011

MANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Duitse beleggers en analisten in de economie is deze maand naar het laagste niveau sinds 2011 gezakt, door zorgen over een recessie en de vrees voor een stop van de levering van Russisch aardgas aan Duitsland. Dat meldde het economische onderzoeksinstituut ZEW.

De daling van de vertrouwensindex van het ZEW viel bovendien sterker uit dan economen hadden verwacht. "De huidige ontwikkelingen rond de energielevering in Duitsland, de aangekondigde renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de coronagerelateerde beperkingen in China hebben geleid tot een aanzienlijke verslechtering van de economische verwachtingen", zegt ZEW-president Achim Wambach in een toelichting op het cijfer. Volgens hem zijn beleggers vooral somberder geworden over bedrijven in energie-intensieve sectoren en bedrijven die gericht zijn op export.

Afgelopen weekend waarschuwde de Duitse industrie al voor een zware recessie als Rusland de gaskraan naar Duitsland volledig zou dichtdraaien. Momenteel is de gastoevoer van Rusland naar Duitsland via de Nord Stream 1-pijpleiding in de Oostzee tijdelijk stilgelegd vanwege jaarlijks onderhoud. Deze pijpleiding is de belangrijkste verbinding voor gasstromen naar Duitsland, de grootste economie van Europa. Er is nu vrees dat Moskou na afloop van dat onderhoud de gasleveringen volledig stilzet als vergelding voor de Duitse steun aan Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland vanwege de oorlog.

Meer uit Financieel

Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

4 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

13 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

15 uur geleden
Duitsland verlaagt accijns op benzine en diesel met 17 cent

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.

15 uur geleden
Topman Ryanair zegt sorry voor vergelijking met 'verkrachters'

DUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.

15 uur geleden
Dieselprijs stijgt zaterdag naar record, zegt UnitedConsumers

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.

16 uur geleden