Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertrouwen Duitse beleggers krijgt flinke knauw

Vertrouwen Duitse beleggers krijgt flinke knauw

MANNHEIM (ANP) - Het vertrouwen van beleggers in de Duitse economie heeft een flinke knauw gekregen. Dat komt waarschijnlijk door zorgen over het oplopende aantal coronabesmettingen. Ondanks dat meer dan de helft van de Duitse bevolking volledig is gevaccineerd, dreigen hierdoor weer aanscherpingen van de coronamaatregelen. Mogelijk maken beleggers zich ook zorgen over de Duitse industrie.

In mei werd nog het hoogste vertrouwensniveau in 21 jaar bereikt, maar daarna ging het snel bergafwaarts met het sentiment bij de oosterburen. Volgens het onderzoeksinstituut ZEW, dat de cijfers bijhoudt, is het vertrouwen met een score van 40,4 nu weer terug op het niveau van eind vorig jaar. In juli was nog sprake van een een niveau van 63,3 en in mei ging het om 84,4. Kenners rekenden in doorsnee op een stand van 55,0 voor augustus.

De Duitse bondskanselier Angela Merkel en premiers van de deelstaten vergaderen dinsdag over het coronabeleid. Duitse media berichten dat de vraag centraal zal staan welke maatregelen nodig zijn om een vierde golf van het coronavirus af te wenden, nu het aantal besmettingen weer sneller stijgt. Er wordt naar verwachting besproken hoe de vaccinatiecampagne kan worden opgevoerd. In de aanloop naar het topoverleg gingen in de Duitse politiek ook stemmen op om te stoppen met het gratis aanbieden van sneltesten aan mensen die ook de mogelijkheid hebben om zich te laten inenten.

Intussen heeft de Duitse industrie veel last van verstoringen in internationale toeleveringsketens. Vorige week werd bekend dat de industriële productie in Duitsland in juni voor de derde maand op rij was gedaald. Tegelijkertijd liepen het aantal geplaatste fabrieksorders en de levertijden van producten verder op. Wat hier meespeelt is dat bij sommige grondstoffen tekorten zijn omdat de vraag ernaar heel sterk is toegenomen. De Duitse auto-industrie heeft daarbij veel last van het wereldwijde chiptekort.

Meer uit Financieel

Olieprijs koerst af op grootste weekstijging sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.

7 minuten geleden
Etihad hervat deel van vluchten naar Europa

ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.

1 uur geleden
Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

9 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

10 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

10 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

11 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

12 uur geleden