Vertrouwen consumenten VS op laagste punt sinds 2021
NEW YORK (ANP) - Amerikaanse consumenten zijn sinds 2021 niet zo somber geweest over de economie en hun financiën als in maart, meldt een toonaangevende onderzoeksorganisatie. De maandelijkse index van de Conference Board in New York voor maart daalde stevig. Met name over de nabije toekomst zijn Amerikanen onzeker.
De graadmeter voor het consumentenvertrouwen van de Conference Board daalde 7,2 punten naar 92,9 punten. Een aparte index die aangeeft hoeveel vertrouwen consumenten in de VS hebben in de arbeidsmarkt, het ondernemersklimaat en de eigen inkomsten in de nabije toekomst daalde harder en bereikte het laagste punt in de afgelopen twaalf jaar.
Amerikanen rekenen ook op sterkere prijsstijgingen dan voorheen. Dat kwam onder andere door importheffingen die president Donald Trump heeft ingevoerd of aangekondigd. Daarnaast zijn eieren in de VS snel duurder geworden door uitbraken van de vogelgriep.
Massaontslagen
ING-econoom James Knightley wijst er in een commentaar op dat het consumentenvertrouwen ook lijdt onder nieuws over massaontslagen bij overheidsinstanties. Kort na Trumps aantreden begon een team van miljardair Elon Musk, als adviseur van het Witte Huis, aan het schrappen van duizenden banen bij de federale overheid. Hoewel een dalend consumentenvertrouwen niet altijd een voorbode is van lagere uitgaven, neemt het risico daarop volgens Knightley wel toe.
"Huishoudens verwachtten dat Trump zou beginnen met belastingverlagingen en deregulering, maar in plaats daarvan hebben we bezuinigingen en de kans op aanzienlijke handelsbarrières", schrijft hij. "Dit leidt tot onbehagen over financiën en baankansen, waarbij de vrees is dat dit zich vertaalt in zwakkere uitgaven."
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden