'Vertrouwen beleggers krijgt tik van coronacrisis'
AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van particuliere beleggers heeft een flinke knauw gekregen door de coronacrisis. Maar ondanks alle onzekerheid blijven beleggers per saldo licht positief gestemd over de financiële markten. Dat meldde onlinebroker BinckBank in zijn Beleggersbarometer van april, waarin beleggende klanten hun oordeel over het beursklimaat geven.
De graadmeter zakte naar plus 1,4 van een piek van plus 4,8 in januari op een schaal van min 10 tot plus 10. Vooral ten opzichte van maart was een stevige daling van het vertrouwen te zien. Het vorige maand fors gedaalde maar recent flink herstelde Shell is in april met afstand het favoriete aandeel van beleggers, gevolgd door ING en Ahold Delhaize. Air France-KLM blijft het minst gewild.
BinckBank maakte onlangs nog bekend dat de meeste particuliere beleggers verwachten dat de beurzen later dit jaar een herstel zullen laten zien. Ook zag de onlinebroker de afgelopen tijd een grote instroom van nieuwe klanten die wilden profiteren van de scherp gedaalde beurskoersen door de coronacrisis. Maart was dan ook de drukste handelsmaand voor de beleggingsdienstverlener in tien jaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
2 uur geledenMARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.
4 uur geleden