Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertrokken voorzitter Franse voetbalbond ontkent beschuldigingen

Vertrokken voorzitter Franse voetbalbond ontkent beschuldigingen

PARIJS (ANP) - De dinsdag opgestapte voorzitter van de Franse voetbalbond FFF Noël Le Graët gaat de beschuldigingen van onder meer seksuele intimidatie aanvechten. Een commissie kwam twee weken geleden tot het oordeel dat het gedrag van de 81-jarige Le Graët bij vlagen was ontspoord. "Met name via dubbelzinnige en duidelijk seksueel getinte tekstberichten voor anderen", oordeelde de commissie, die meer dan honderd getuigenissen verzamelde. De commissie verzocht de landelijke autoriteiten de zaak verder te onderzoeken.

Het Franse ministerie van Sport had ook al verklaard dat Le Graët niet langer de juiste man was voor de functie die hij sinds 2011 bekleedde. Daarbij verwijzend naar "het ongepaste gedrag van de heer Le Graët tegenover vrouwen".

"Ik heb nooit iemand lastiggevallen, noch moreel noch seksueel", verklaarde Le Graët tegen sportkrant L'Équipe. "Ik zal het rapport van het ministerie van Sport aanvechten. Mijn advocaten zullen dat doen via alle juridische kanalen die hen ter beschikking staan."

Uitspraken over Zidane

Le Graët deed op 11 januari al een stap terug als voorzitter. Aanleiding daarvoor waren, onder meer, beledigende uitspraken over het Franse voetbalicoon Zinédine Zidane. Le Graët heeft elke aantijging altijd ontkend. Zijn vierde termijn als voorzitter zou aflopen in 2024.

Le Graët gaat volgens functionarissen bij de Franse voetbalbond werken bij de FIFA. De Fransman steunde de voorbije jaren, in tegenstelling tot veel andere bestuurders, steeds FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Hij wordt aangesteld vanwege zijn vaardigheden, expertise en ervaring", zegt Eric Borghini, een van de functionarissen.

Meer uit Voetbal

Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

24 minuten geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

24 minuten geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

25 minuten geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

1 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

1 uur geleden
Feyenoord knokt zich met gelijkspel naar winterstop

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.

2 uur geleden
Feyenoord speelt gelijk tegen FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste helft van het seizoen afgesloten met een gelijkspel tegen FC Twente (1-1). De ploeg van Robin van Persie zag de achterstand op koploper PSV groeien naar 11 punten. Feyenoord heeft 5 punten meer dan het als derde geklasseerde Ajax.

2 uur geleden