Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertrokken voorzitter Franse voetbalbond ontkent beschuldigingen

Vertrokken voorzitter Franse voetbalbond ontkent beschuldigingen

PARIJS (ANP) - De dinsdag opgestapte voorzitter van de Franse voetbalbond FFF Noël Le Graët gaat de beschuldigingen van onder meer seksuele intimidatie aanvechten. Een commissie kwam twee weken geleden tot het oordeel dat het gedrag van de 81-jarige Le Graët bij vlagen was ontspoord. "Met name via dubbelzinnige en duidelijk seksueel getinte tekstberichten voor anderen", oordeelde de commissie, die meer dan honderd getuigenissen verzamelde. De commissie verzocht de landelijke autoriteiten de zaak verder te onderzoeken.

Het Franse ministerie van Sport had ook al verklaard dat Le Graët niet langer de juiste man was voor de functie die hij sinds 2011 bekleedde. Daarbij verwijzend naar "het ongepaste gedrag van de heer Le Graët tegenover vrouwen".

"Ik heb nooit iemand lastiggevallen, noch moreel noch seksueel", verklaarde Le Graët tegen sportkrant L'Équipe. "Ik zal het rapport van het ministerie van Sport aanvechten. Mijn advocaten zullen dat doen via alle juridische kanalen die hen ter beschikking staan."

Uitspraken over Zidane

Le Graët deed op 11 januari al een stap terug als voorzitter. Aanleiding daarvoor waren, onder meer, beledigende uitspraken over het Franse voetbalicoon Zinédine Zidane. Le Graët heeft elke aantijging altijd ontkend. Zijn vierde termijn als voorzitter zou aflopen in 2024.

Le Graët gaat volgens functionarissen bij de Franse voetbalbond werken bij de FIFA. De Fransman steunde de voorbije jaren, in tegenstelling tot veel andere bestuurders, steeds FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Hij wordt aangesteld vanwege zijn vaardigheden, expertise en ervaring", zegt Eric Borghini, een van de functionarissen.

Meer uit Voetbal

Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

2 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

6 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

6 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

8 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

8 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

9 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

18 uur geleden