Vertrokken voorzitter Franse voetbalbond ontkent beschuldigingen
PARIJS (ANP) - De dinsdag opgestapte voorzitter van de Franse voetbalbond FFF Noël Le Graët gaat de beschuldigingen van onder meer seksuele intimidatie aanvechten. Een commissie kwam twee weken geleden tot het oordeel dat het gedrag van de 81-jarige Le Graët bij vlagen was ontspoord. "Met name via dubbelzinnige en duidelijk seksueel getinte tekstberichten voor anderen", oordeelde de commissie, die meer dan honderd getuigenissen verzamelde. De commissie verzocht de landelijke autoriteiten de zaak verder te onderzoeken.
Het Franse ministerie van Sport had ook al verklaard dat Le Graët niet langer de juiste man was voor de functie die hij sinds 2011 bekleedde. Daarbij verwijzend naar "het ongepaste gedrag van de heer Le Graët tegenover vrouwen".
"Ik heb nooit iemand lastiggevallen, noch moreel noch seksueel", verklaarde Le Graët tegen sportkrant L'Équipe. "Ik zal het rapport van het ministerie van Sport aanvechten. Mijn advocaten zullen dat doen via alle juridische kanalen die hen ter beschikking staan."
Uitspraken over Zidane
Le Graët deed op 11 januari al een stap terug als voorzitter. Aanleiding daarvoor waren, onder meer, beledigende uitspraken over het Franse voetbalicoon Zinédine Zidane. Le Graët heeft elke aantijging altijd ontkend. Zijn vierde termijn als voorzitter zou aflopen in 2024.
Le Graët gaat volgens functionarissen bij de Franse voetbalbond werken bij de FIFA. De Fransman steunde de voorbije jaren, in tegenstelling tot veel andere bestuurders, steeds FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Hij wordt aangesteld vanwege zijn vaardigheden, expertise en ervaring", zegt Eric Borghini, een van de functionarissen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
9 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
11 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
11 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
13 uur geleden