Vertrokken PSV-directeur Gerbrands ereburger van Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - Toon Gerbrands is woensdag door burgemeester John Jorritsma benoemd tot ereburger van Eindhoven. Dat gebeurde na de laatste officiële werkdag van Gerbrands bij PSV, waar hij acht jaar lang algemeen directeur was. Marcel Brands volgt hem op.
Gerbrands krijgt het ereburgerschap niet alleen voor zijn werkzaamheden bij PSV, maar ook voor de dingen die hij deed voor de Eindhovense samenleving. De oud-volleybalcoach was mede-initiatiefnemer en medebestuurder van de PSV Foundation, een stichting die aan voetbal gerelateerde maatschappelijke activiteiten ontplooit. Sinds 2017 adviseert Gerbrands de stichting 'De Stilte Verbroken', die misbruik en seksuele intimidatie binnen de sport bestrijdt. Ook was hij betrokken bij het Jeugdsportfonds Sport & Cultuur Eindhoven, een fonds dat kinderen uit gezinnen met weinig geld in staat stelt te voetballen of bijvoorbeeld muziekles te volgen.
"Je hebt mensen uit zeer verschillende geledingen aan de club en onze stad verbonden, van kinderen en jongeren met een slechte uitgangspositie tot en met ondernemers en 'captains of industry'", zei Jorritsma tijdens zijn toespraak.
Gerbrands is de 63e ereburger van Eindhoven. Het ereteken van de stad Eindhoven is de hoogste onderscheiding die de Brabantse gemeente kent. De gemeenteraad kent deze onderscheiding toe als dank voor uitzonderlijke verdiensten voor de Eindhovense gemeenschap.
Vorige week werd Gerbrands door PSV al benoemd tot erelid van de club.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Coach José Mourinho van Real Madrid heeft diep respect voor Vinícius Júnior, de Braziliaanse sterspeler die in Spanje vaak mikpunt is van racistische beledigingen.
39 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior met 4-0 gewonnen. De club passeerde de tegenstander uit Rotterdam op de ranglijst.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid eist dat Javier Tebas aftreedt als voorzitter van de Spaanse voetbalcompetitie La Liga en vicevoorzitter van de Spaanse voetbalbond. De topbestuurder vergeleek de propagandamethoden van Real onlangs met die van het naziregime in de Tweede Wereldoorlog.
18 uur geledenSPLIT (ANP) - De Kroatische voetbalbond onderzoekt welke supporters van Hajduk Split zich donderdag hebben misdragen rond en tijdens het thuisduel met Ajax in de Conference League. "We blijven ons inzetten voor een voetbalwereld waarin geen plaats is voor racisme, antisemitisme, discriminatie of enige andere vorm van haat", laat de bond in een statement weten.
20 uur geledenZAGREB (ANP/AFP) - De Kroatische president en premier hebben de nazistische en antisemitische leuzen veroordeeld die donderdagavond door supporters van Hajduk Split werden geuit rond de wedstrijd tegen Ajax. Leden van de harde kern zongen onder meer "sta op, Adolf Hitler" en "Auschwitz, Auschwitz".
22 uur geledenZWOLLE (ANP) - Assistent-trainers Dennis van der Ree en Maikel van der Werff nemen tijdelijk de coaching over bij PEC Zwolle, meldt de Eredivisieclub. De twee vervangen de dinsdag ontslagen hoofdtrainer Henry van der Vegt.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Er is donderdag een persoon aangehouden in Alkmaar bij de wedstrijd tussen AZ en de Israëlische ploeg Hapoel Beër Sjeva. Het gaat om een voetbalsupporter die voorafgaand aan de wedstrijd een politieagent zou hebben beledigd. Na onderzoek is die heengezonden, volgens een politiewoordvoerder vrijdag.
1 dag geleden