Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertrekkers naar kabinet maken ruimte voor 14 nieuwe Kamerleden

Vertrekkers naar kabinet maken ruimte voor 14 nieuwe Kamerleden

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer treden donderdag veertien nieuwe leden aan die hun partijgenoten vervangen die dinsdag zijn toegetreden tot het kabinet van Dick Schoof. De vier PVV'ers, vier VVD'ers, vier NSC-leden en twee van de BBB worden officieel geïnstalleerd door Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma. Ze moeten daarvoor de eed of belofte afleggen. Met hun toetreding zijn de 150 blauwe zetels weer gevuld en kunnen ze na het debat over de regeringsverklaring meteen meestemmen over ingediende moties.

De dinsdag afgetreden kabinetsleden Christianne van der Wal, Eric van der Burg en Aukje de Vries van de VVD zitten nu ook volledig in het parlement. Zij hadden de afgelopen maanden twee taken, omdat ze ook nog deel uitmaakten van het demissionaire kabinet.

Voor de PVV lukt de vervanging maar net, omdat er 45 mensen op de verkiezingslijst zijn gezet en de rechts-nationalistisch partij van Geert Wilders in november 37 zetels behaalde.

PVV

Namens de PVV komen Chris Faddegon, Nico Uppelschoten, Folkert Thiadens en Robert Rep in het parlement. Zij komen in de plaats van Fleur Agema, Marjolein Faber, Barry Madlener en Vicky Maeijer. Faddegon is fractievertegenwoordiger in de gemeente Den Haag. Uppelschoten is met zijn 80 jaar de oudste nieuwkomer ooit in de Tweede Kamer. Hij stopt als lid van Provinciale Staten in Drenthe. Thiadens is directeur bij de PVV en Rep is actief in de gemeente Westerwolde en in de Staten van Groningen.

Ook de VVD-fractie verwelkomt vier nieuwe leden die Ruben Brekelmans, Sophie Hermans, Eelco Heinen en Mariëlle Paul vervangen. Jacqueline van den Hil was de vorige periode al Kamerlid en dat geldt ook voor Harry Bevers. Martijn Buijsse en Rosemarijn Dral, beide wethouders, komen voor het eerst in het parlement.

NSC

De fractie van NSC wordt versterkt met drie vrouwen en een man. Het gaat om Natascha Wingelaar, wethouder in Stein, Ilse Saris, directeur-bestuurder van welzijnsorganisatie Avedan in Twente, Annemarie Heite, communicatiemanager bij Nationaal Coördinator Groningen, en Diederik Boomsma, docent en voorheen CDA-gemeenteraadslid in Amsterdam. Ze komen in de plaats van Judith Uitermark, Eddy van Hijum, Folkert Idsinga en Caspar Veldkamp.

Bij BBB worden Mona Keijzer en Gijs Tuinman vervangen door Marieke Wijen-Nass, adjunct officier van justitie bij het OM in Limburg, en Mariska Rikkers-Oosterkamp, ondernemer en eerder wethouder in Weststellingwerf. Oud-parlementariër Nicky Pouw-Verweij keert nu niet terug in de Kamer. Zij stond hoger op de lijst, maar is nu als arts druk met een opleiding in ouderengeneeskunde, meldt BBB. Ze is wel adviseur van de fractie. Pouw begon bij FVD en liep via JA21 over naar BBB.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

2 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

4 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

8 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

18 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

18 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

19 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

19 uur geleden