Vertrekkend topman Connexxion verwijt overheid gebrek aan ambitie
HILVERSUM (ANP) - Vertrekkend topman Pier Eringa van Transdev Nederland, het moederbedrijf van onder meer vervoerders Connexxion en Hermes, verwijt de overheid een gebrek aan ambitie. "Er zijn nauwelijks concrete plannen om het ov te laten concurreren met de auto", zegt Eringa in een interview met De Telegraaf.
Volgens de voormalig topman van ProRail die het uit eigen beweging al na anderhalf jaar voor gezien houdt bij Transdev valt er in Nederland weinig eer te behalen. "Bij de enorme woningbouwopgave moet meer op de ov-infrastructuur worden ingezet", meent hij.
Ook heeft het kabinet volgens Eringa niet de juiste keuzes gemaakt in de coronacrisis. "Toen een jaar geleden duidelijk werd dat we kregen te maken met een vervelend virus, had het ov tijdens de crisis 30 tot 40 procent moeten worden afgeschaald. Dat had veel kosten gescheeld. Dat geld hadden we aan het einde van de pandemie weer kunnen investeren. Nu moet de overheid alle zeilen bijzetten om reizigers terug te winnen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
9 uur geleden