
Vertrek van Overmars bij Ajax ook in buitenland groot nieuws
AMSTERDAM (ANP) - Het abrupte vertrek van Marc Overmars bij Ajax heeft ook al snel de buitenlandse media gehaald. Onder meer de Franse sportkrant L'Équipe, het Duitse Bild en diverse Engelse kranten besteden aandacht aan de zaak. Ajax maakte zondag kort voor middernacht bekend dat Overmars stopt als directeur voetbalzaken, omdat hij gedurende een langere periode grensoverschrijdende berichten heeft gestuurd aan vrouwelijke collega's.
"Ajax-voetballegende ontslagen", kopt Bild. De Engelse krant The Guardian benadrukt dat Overmars zich schaamt. De oud-speler van Arsenal werd de voorbije jaren met heel wat Engelse clubs in verband gebracht vanwege zijn succesvolle werk bij Ajax.
"Ajax Amsterdam neemt afscheid van Marc Overmars wegens ongepast gedrag richting vrouwelijke collega's", schrijft L'Équipe. In Spanje, waar Overmars voetbalde bij FC Barcelona, heeft het nieuws de kranten ook al bereikt. "Ajax ontslaat Overmars wegens 'ongepaste berichten' aan collega's", aldus de grote Catalaanse krant Sport. Een andere krant, Marca, publiceerde prominent op de website een uitspraak van Overmars: "ik schaam me".
Dieptepunt
De Belgische sportzender Sporza noemt Overmars "de architect van het sportieve succes" van Ajax. "Wat een mooi weekend leek te worden voor Ajax, is net voor middernacht nog uitgedraaid op een dieptepunt", aldus Sporza, doelend op de zege van Ajax op Heracles (3-0) en de nederlaag van achtervolger PSV tegen AZ (1-2). "Alle optimisme is echter weggeblazen door het bericht van Ajax dat de club afstand neemt van Marc Overmars."
De oud-speler van Go Ahead Eagles, Willem II, Ajax, Arsenal en FC Barcelona verlengde eind vorig jaar zijn contract bij Ajax tot de zomer van 2026. Met hem als directeur voetbalzaken maakte de Amsterdamse club de afgelopen jaren ruim 300 miljoen euro winst op de transfermarkt.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Landskampioen Bayern München heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van coach Vincent Kompany gaf met de 2-0-zege clubicoon Thomas Müller een passend afscheid.
14 minuten geledenROME (ANP) - Lazio heeft in de strijd om de vierde plek in de Serie A ternauwernood een nederlaag tegen Juventus voorkomen. In het Stadio Olimpico in Rome eindigde de wedstrijd in 1-1.
24 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer laatst van de Eredivisie won met 3-1 van sc Heerenveen en schoof een plaatsje naar boven op de ranglijst voorbij Almere City.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de strijd om de plaatsen in de Premier League die recht geven op het spelen van Champions League volgend seizoen. De ploeg van coach Pep Guardiola bleef bij het al gedegradeerde Southampton steken op 0-0.
2 uur geledenBREMEN (ANP) - RB Leipzig heeft naast een ticket voor de Champions League gegrepen. De ploeg van onder anderen Xavi Simons bleef bij Werder Bremen steken op een doelpuntloos gelijkspel (0-0) en kan daarmee nummer 4 SC Freiburg niet meer inhalen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben voor de vierde keer de KNVB-beker gewonnen. Ze waren in de finale te sterk voor PSV op Het Kasteel in Rotterdam (2-1).
4 uur geledenZURICH (ANP) - De FIFA kan in de toekomst aanzienlijk hogere boetes opleggen voor racistische incidenten bij wedstrijden dan voorheen. De wereldvoetbalbond heeft de maximale geldstraf verhoogd van 1 miljoen naar ruim 5,3 miljoen euro. "We beschikken over het wettelijk kader om daadkrachtiger op te treden", zegt voorzitter Gianni Infantino van de FIFA over maatregelen tegen racisme in het voetbal die komende zomer worden ingevoerd.
9 uur geleden