Vertrek drie directeuren in korte tijd, Blokker bevestigt leegloop
AMSTERDAM (ANP) - Operationeel directeur Dennis Besems stapt op bij winkelketen Blokker. In de afgelopen maanden vertrokken algemeen directeur Jeanine Holscher en financieel directeur Allard Visser ook al bij de winkelketen.
Blokker bevestigt het vertrek van het drietal, dat bekend werd gemaakt door RTL Nieuws, maar wil verder geen commentaar geven. Blokker lijdt fors verlies. Eigenaar Mirage Retail Group wil de winkelketen mogelijk verkopen.
"Het gaat heel hard", zegt retaildeskundige Paul Moers. "Als drie directeuren een bedrijf zo kort na elkaar in de steek laten, is dat geen goed teken. Zeker niet voor een bedrijf dat dringend geld nodig heeft." Mogelijke nieuwe financiers zullen zich nu nog eens extra bedenken, zegt Moers.
Meningsverschil
Het vertrek zou kunnen duiden op een meningsverschil met eigenaar Mirage Retail, zegt Moers. "De grote vraag is hoe het nu verder moet. Wie wil zich hier nog aan branden?" Ondanks de problemen waarin het bedrijf verkeert, ligt er nog steeds geen plan, volgens hem. "De vorige directie heeft zich vooral beziggehouden met navelstaren. Natuurlijk is de marktsituatie niet makkelijk. Maar concurrenten als HEMA en Action hebben wel een duidelijke strategie en maken wel winst."
Moers is somber over de toekomst van de winkelketen. "Terwijl de merknaam heel bekend is. Blokker verkoopt bovendien producten waar mensen echt op zitten te wachten. Als Blokker het niet redt, zou dat een verlies zijn voor de winkelstraat."
Eigenaar Mirage Retail meldde onlangs "constructieve gesprekken" te voeren met "een selecte groep mogelijke kopers" voor Blokker. Mirage doet er naar eigen zeggen "alles aan om de continuïteit van Blokker veilig te stellen".
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
6 uur geleden