Vertraging contractonderhandelingen tussen Hamilton en Mercedes
BAHREIN (ANP) - De contractbesprekingen tussen zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton en Mercedes zijn vertraagd door de coronabesmetting bij de Brit. De verwachting is dat de 35-jarige Formule 1-coureur volgend seizoen bij het team blijft, omdat hij dan voor zijn achtste wereldtitel wil gaan, maar er is nog niets getekend.
De Duitse renstal meldde dinsdag dat Hamilton was besmet met het coronavirus. Hij mist daardoor de Grote Prijs van Sakhir en zit in quarantaine. "Het tijdschema voor de onderhandelingen is verlengd, zolang hij herstelt. Zijn prioriteit is om eerst op de been te komen", vertelde Mercedes-teambaas Toto Wolff vrijdag in Bahrein. Wolff liet eind november al doorschemeren de besprekingen over Hamiltons aflopende contract spoedig te willen starten.
De teambaas kon niet garanderen dat Hamilton voor de laatste race van het seizoen weer terug zal zijn. Die race is volgende week in Abu Dhabi. Hamilton vertoont nog steeds milde symptomen en blijft ziek in bed. De 22-jarige George Russell neemt dit weekeinde de plaats in van zijn landgenoot.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.
11 uur geledenPOLIGNY (ANP) - Puck Pieterse heeft maandag in de derde etappe van de Tour de France Femmes de bergtrui veroverd. De 24-jarige renster van Fenix - Premier Tech verzamelde voldoende punten in de rit van Genève naar Poligny om de bolletjestrui over te nemen van de Française Océane Mahé.
13 uur geledenPOLIGNY (ANP) - De Noorse Sigrid Ytterhus Haugset heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en neemt de gele trui over van Lorena Wiebes. De 27-jarige renster van Uno-X Mobility kwam in het Franse Poligny alleen over de streep. De Belgische Lotte Kopecky volgde op de tweede plaats. Marianne Vos won de sprint van het peloton en eindigde als derde.
13 uur geledenKOSZALIN (ANP/Belga) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de openingsetappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Lidl-Trek bleef in een massasprint de Fransman Paul Magnier (Soudal Quick-Step) en de Brit Noah Hobbs (EF Education-EasyPost) voor.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
17 uur geledenLAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
20 uur geleden