Vertraging contractonderhandelingen tussen Hamilton en Mercedes
BAHREIN (ANP) - De contractbesprekingen tussen zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton en Mercedes zijn vertraagd door de coronabesmetting bij de Brit. De verwachting is dat de 35-jarige Formule 1-coureur volgend seizoen bij het team blijft, omdat hij dan voor zijn achtste wereldtitel wil gaan, maar er is nog niets getekend.
De Duitse renstal meldde dinsdag dat Hamilton was besmet met het coronavirus. Hij mist daardoor de Grote Prijs van Sakhir en zit in quarantaine. "Het tijdschema voor de onderhandelingen is verlengd, zolang hij herstelt. Zijn prioriteit is om eerst op de been te komen", vertelde Mercedes-teambaas Toto Wolff vrijdag in Bahrein. Wolff liet eind november al doorschemeren de besprekingen over Hamiltons aflopende contract spoedig te willen starten.
De teambaas kon niet garanderen dat Hamilton voor de laatste race van het seizoen weer terug zal zijn. Die race is volgende week in Abu Dhabi. Hamilton vertoont nog steeds milde symptomen en blijft ziek in bed. De 22-jarige George Russell neemt dit weekeinde de plaats in van zijn landgenoot.
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
3 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
3 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
5 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
5 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
6 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
8 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
9 uur geleden