Vertraging bij coronavaccin voor kinderen onder 5 jaar in VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Er is vertraging bij het coronavaccin van Pfizer/BioNTech voor kinderen onder de 5 jaar in de Verenigde Staten, de Amerikaanse waakhond FDA stelt het goedkeuringsproces uit.
De vertraging zal ongetwijfeld een bittere teleurstelling zijn voor de vele ouders die vol spanning hebben gewacht op het inenten van hun jonge kroost, meent The Washington Post. Volgens de krant wacht toezichthouder FDA op meer gegevens van de test met drie doses, die overigens lager zijn dan bij ouderen. Uit proeven blijkt dat twee lagere doses geen krachtige bescherming bieden.
Toen Pfizer en BioNTech de FDA om goedkeuring vroegen voor het toedienen van hun coronavaccin aan kinderen vanaf zes maanden tot 5 jaar oud, gaf de FDA nog aan op 15 februari te oordelen. Als de FDA de aanvraag goedkeurt is het de eerste keer dat kinderen van die leeftijd ingeënt kunnen worden tegen het coronavirus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
6 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
40 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
3 uur geleden