Vertraging bij coronavaccin voor kinderen onder 5 jaar in VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Er is vertraging bij het coronavaccin van Pfizer/BioNTech voor kinderen onder de 5 jaar in de Verenigde Staten, de Amerikaanse waakhond FDA stelt het goedkeuringsproces uit.
De vertraging zal ongetwijfeld een bittere teleurstelling zijn voor de vele ouders die vol spanning hebben gewacht op het inenten van hun jonge kroost, meent The Washington Post. Volgens de krant wacht toezichthouder FDA op meer gegevens van de test met drie doses, die overigens lager zijn dan bij ouderen. Uit proeven blijkt dat twee lagere doses geen krachtige bescherming bieden.
Toen Pfizer en BioNTech de FDA om goedkeuring vroegen voor het toedienen van hun coronavaccin aan kinderen vanaf zes maanden tot 5 jaar oud, gaf de FDA nog aan op 15 februari te oordelen. Als de FDA de aanvraag goedkeurt is het de eerste keer dat kinderen van die leeftijd ingeënt kunnen worden tegen het coronavirus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van enkele bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet officieel bekend waren als mogelijke slachtoffers van Epstein. Nu dat wel zo is, vormen ze deel van het onderzoek en worden hun namen niet openbaar gemaakt totdat dat is afgerond.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.
2 uur geledenAL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
5 uur geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
7 uur geleden