Vertonghen na nederlaag België: we creëerden niets
DOHA (ANP) - Jan Vertonghen ging zondag met België pijnlijk onderuit tegen Marokko op het WK. De 35-jarige verdediger had de 2-0-nederlaag niet zien aankomen, maar concludeerde wel dat Marokko verdiend had gewonnen. "We creëerden echt geen enkele kans", zei Vertonghen bij tv-zender Sporza. Na de moeizame 1-0-zege op Canada had de oud-Ajacied een andere uitslag verwacht. "In die eerste wedstrijd hebben we geluk gehad. We dachten: het kan alleen maar beter gaan en hoopten ons vandaag te kwalificeren."
Het bereiken van de achtste finales wordt nu een hele klus voor de Belgen die normaal gesproken in hun derde groepsduel van Kroatië moeten winnen. "Op zich stonden we goed, we gaven ook niet veel weg. Maar we krijgen twee keer op identieke wijze een doelpunt tegen, vanuit een spelhervatting bij de eerste paal. Dat mag niet. De eerste keer hadden we geluk dat die goal werd afgekeurd."
Vertonghen beet op zijn tong. "Er spoken nu zoveel dingen door mijn hoofd die ik beter niet zeg. Het is heel frustrerend. Zij hebben veel kwaliteit voorin, maar wij ook. Alleen kwam het er bij hun uit en bij ons niet."
Ziyech
"Een moeilijk resultaat", omschreef de Belgische bondscoach Roberto Martínez de 2-0. Zijn ploeg verloor na een redelijke eerste helft de grip op het spel en keek in de 73e minuut tegen een achterstand aan. "De eerste tegengoal had veel impact op de uiteindelijke uitslag", stelde Martinez, die zijn ploeg wel enkele "halve kansen" had zien creëren. "Maar toen we dat doelpunt tegen kregen, verloren we onze kalmte. De Marokkanen voetbalden met veel spelers achter de bal. Wij konden die muur niet slechten."
Hakim Ziyech, aangever van de 2-0, dankte de vele fans op de tribune in Doha. "We scoorden op het juiste moment, we verdienden de overwinning. Na 70 minuten zat een aantal jongens er bij ons doorheen, maar de manier waarop de fans ons steunden hielp ons erdoor", sprak de oud-Ajacied.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
19 uur geleden