Vertonghen na nederlaag België: we creëerden niets
DOHA (ANP) - Jan Vertonghen ging zondag met België pijnlijk onderuit tegen Marokko op het WK. De 35-jarige verdediger had de 2-0-nederlaag niet zien aankomen, maar concludeerde wel dat Marokko verdiend had gewonnen. "We creëerden echt geen enkele kans", zei Vertonghen bij tv-zender Sporza. Na de moeizame 1-0-zege op Canada had de oud-Ajacied een andere uitslag verwacht. "In die eerste wedstrijd hebben we geluk gehad. We dachten: het kan alleen maar beter gaan en hoopten ons vandaag te kwalificeren."
Het bereiken van de achtste finales wordt nu een hele klus voor de Belgen die normaal gesproken in hun derde groepsduel van Kroatië moeten winnen. "Op zich stonden we goed, we gaven ook niet veel weg. Maar we krijgen twee keer op identieke wijze een doelpunt tegen, vanuit een spelhervatting bij de eerste paal. Dat mag niet. De eerste keer hadden we geluk dat die goal werd afgekeurd."
Vertonghen beet op zijn tong. "Er spoken nu zoveel dingen door mijn hoofd die ik beter niet zeg. Het is heel frustrerend. Zij hebben veel kwaliteit voorin, maar wij ook. Alleen kwam het er bij hun uit en bij ons niet."
Ziyech
"Een moeilijk resultaat", omschreef de Belgische bondscoach Roberto Martínez de 2-0. Zijn ploeg verloor na een redelijke eerste helft de grip op het spel en keek in de 73e minuut tegen een achterstand aan. "De eerste tegengoal had veel impact op de uiteindelijke uitslag", stelde Martinez, die zijn ploeg wel enkele "halve kansen" had zien creëren. "Maar toen we dat doelpunt tegen kregen, verloren we onze kalmte. De Marokkanen voetbalden met veel spelers achter de bal. Wij konden die muur niet slechten."
Hakim Ziyech, aangever van de 2-0, dankte de vele fans op de tribune in Doha. "We scoorden op het juiste moment, we verdienden de overwinning. Na 70 minuten zat een aantal jongens er bij ons doorheen, maar de manier waarop de fans ons steunden hielp ons erdoor", sprak de oud-Ajacied.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
16 minuten geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
18 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden