Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertonghen keert terug naar België en tekent bij Anderlecht

Vertonghen keert terug naar België en tekent bij Anderlecht

BRUSSEL (ANP) - Jan Vertonghen keert terug naar België en gaat voetballen voor Anderlecht. De 35-jarige recordinternational komt over van Benfica, waar hij onder trainer Roger Schmidt niet meer op veel speeltijd kon rekenen.

Vertonghen is deze zomer de derde Belgische verdediger die weer in eigen land gaat voetballen. Toby Alderweireld koos voor Antwerp FC en Dedryck Boyata voor Club Brugge. Alle spelers willen de komende weken veel speeltijd maken om een kans te maken op een plek in de selectie voor het WK in Qatar.

Vertonghen stond van 2006 tot 2012 onder contract bij Ajax, waarmee hij onder leiding van trainer Frank de Boer twee landstitels won. Daarna voetbalde de lange linker centrale verdediger acht jaar bij Tottenham Hotspur en twee jaar bij Benfica.

Juiste stap

"Er waren in het verleden al contacten met Anderlecht, maar plotseling vielen alle puzzelstukjes in elkaar", aldus Vertonghen, die een contract voor twee seizoenen ondertekende. "Ik volg het project van de club al langer en ik ben ervan overtuigd dat ik met mijn ervaring deze groep iets kan bijbrengen. Dit is gewoon de juiste stap in mijn carrière en ik kijk er enorm naar uit om mijn eerste wedstrijd in het Lotto Park te spelen."

Vertonghen speelde tot dusverre 139 interlands voor België, waar hij nog steeds basisspeler is. Bij Anderlecht gaat de verdediger met rugnummer 14 spelen.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

1 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

6 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

18 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

18 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

18 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

18 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

18 uur geleden