Vertonghen keert terug naar België en tekent bij Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - Jan Vertonghen keert terug naar België en gaat voetballen voor Anderlecht. De 35-jarige recordinternational komt over van Benfica, waar hij onder trainer Roger Schmidt niet meer op veel speeltijd kon rekenen.
Vertonghen is deze zomer de derde Belgische verdediger die weer in eigen land gaat voetballen. Toby Alderweireld koos voor Antwerp FC en Dedryck Boyata voor Club Brugge. Alle spelers willen de komende weken veel speeltijd maken om een kans te maken op een plek in de selectie voor het WK in Qatar.
Vertonghen stond van 2006 tot 2012 onder contract bij Ajax, waarmee hij onder leiding van trainer Frank de Boer twee landstitels won. Daarna voetbalde de lange linker centrale verdediger acht jaar bij Tottenham Hotspur en twee jaar bij Benfica.
Juiste stap
"Er waren in het verleden al contacten met Anderlecht, maar plotseling vielen alle puzzelstukjes in elkaar", aldus Vertonghen, die een contract voor twee seizoenen ondertekende. "Ik volg het project van de club al langer en ik ben ervan overtuigd dat ik met mijn ervaring deze groep iets kan bijbrengen. Dit is gewoon de juiste stap in mijn carrière en ik kijk er enorm naar uit om mijn eerste wedstrijd in het Lotto Park te spelen."
Vertonghen speelde tot dusverre 139 interlands voor België, waar hij nog steeds basisspeler is. Bij Anderlecht gaat de verdediger met rugnummer 14 spelen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
7 uur geleden