Vertonghen keert terug naar België en tekent bij Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - Jan Vertonghen keert terug naar België en gaat voetballen voor Anderlecht. De 35-jarige recordinternational komt over van Benfica, waar hij onder trainer Roger Schmidt niet meer op veel speeltijd kon rekenen.
Vertonghen is deze zomer de derde Belgische verdediger die weer in eigen land gaat voetballen. Toby Alderweireld koos voor Antwerp FC en Dedryck Boyata voor Club Brugge. Alle spelers willen de komende weken veel speeltijd maken om een kans te maken op een plek in de selectie voor het WK in Qatar.
Vertonghen stond van 2006 tot 2012 onder contract bij Ajax, waarmee hij onder leiding van trainer Frank de Boer twee landstitels won. Daarna voetbalde de lange linker centrale verdediger acht jaar bij Tottenham Hotspur en twee jaar bij Benfica.
Juiste stap
"Er waren in het verleden al contacten met Anderlecht, maar plotseling vielen alle puzzelstukjes in elkaar", aldus Vertonghen, die een contract voor twee seizoenen ondertekende. "Ik volg het project van de club al langer en ik ben ervan overtuigd dat ik met mijn ervaring deze groep iets kan bijbrengen. Dit is gewoon de juiste stap in mijn carrière en ik kijk er enorm naar uit om mijn eerste wedstrijd in het Lotto Park te spelen."
Vertonghen speelde tot dusverre 139 interlands voor België, waar hij nog steeds basisspeler is. Bij Anderlecht gaat de verdediger met rugnummer 14 spelen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
36 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
4 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
4 uur geleden