Vertonghen keert terug naar België en tekent bij Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - Jan Vertonghen keert terug naar België en gaat voetballen voor Anderlecht. De 35-jarige recordinternational komt over van Benfica, waar hij onder trainer Roger Schmidt niet meer op veel speeltijd kon rekenen.
Vertonghen is deze zomer de derde Belgische verdediger die weer in eigen land gaat voetballen. Toby Alderweireld koos voor Antwerp FC en Dedryck Boyata voor Club Brugge. Alle spelers willen de komende weken veel speeltijd maken om een kans te maken op een plek in de selectie voor het WK in Qatar.
Vertonghen stond van 2006 tot 2012 onder contract bij Ajax, waarmee hij onder leiding van trainer Frank de Boer twee landstitels won. Daarna voetbalde de lange linker centrale verdediger acht jaar bij Tottenham Hotspur en twee jaar bij Benfica.
Juiste stap
"Er waren in het verleden al contacten met Anderlecht, maar plotseling vielen alle puzzelstukjes in elkaar", aldus Vertonghen, die een contract voor twee seizoenen ondertekende. "Ik volg het project van de club al langer en ik ben ervan overtuigd dat ik met mijn ervaring deze groep iets kan bijbrengen. Dit is gewoon de juiste stap in mijn carrière en ik kijk er enorm naar uit om mijn eerste wedstrijd in het Lotto Park te spelen."
Vertonghen speelde tot dusverre 139 interlands voor België, waar hij nog steeds basisspeler is. Bij Anderlecht gaat de verdediger met rugnummer 14 spelen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
7 uur geleden