Vertonghen keert terug naar België en tekent bij Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - Jan Vertonghen keert terug naar België en gaat voetballen voor Anderlecht. De 35-jarige recordinternational komt over van Benfica, waar hij onder trainer Roger Schmidt niet meer op veel speeltijd kon rekenen.
Vertonghen is deze zomer de derde Belgische verdediger die weer in eigen land gaat voetballen. Toby Alderweireld koos voor Antwerp FC en Dedryck Boyata voor Club Brugge. Alle spelers willen de komende weken veel speeltijd maken om een kans te maken op een plek in de selectie voor het WK in Qatar.
Vertonghen stond van 2006 tot 2012 onder contract bij Ajax, waarmee hij onder leiding van trainer Frank de Boer twee landstitels won. Daarna voetbalde de lange linker centrale verdediger acht jaar bij Tottenham Hotspur en twee jaar bij Benfica.
Juiste stap
"Er waren in het verleden al contacten met Anderlecht, maar plotseling vielen alle puzzelstukjes in elkaar", aldus Vertonghen, die een contract voor twee seizoenen ondertekende. "Ik volg het project van de club al langer en ik ben ervan overtuigd dat ik met mijn ervaring deze groep iets kan bijbrengen. Dit is gewoon de juiste stap in mijn carrière en ik kijk er enorm naar uit om mijn eerste wedstrijd in het Lotto Park te spelen."
Vertonghen speelde tot dusverre 139 interlands voor België, waar hij nog steeds basisspeler is. Bij Anderlecht gaat de verdediger met rugnummer 14 spelen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geleden