Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertonghen gelooft in kansen Benfica tegen zijn oude club Ajax

Vertonghen gelooft in kansen Benfica tegen zijn oude club Ajax

LISSABON (ANP) - Jan Vertonghen moet heel even lachen om zijn antwoord op de vraag wat hem de laatste jaren het meest is opgevallen aan zijn oude club Ajax. "Tot een kleine maand geleden zou ik zeggen dat de club heel stabiel is", doelt de verdediger van Benfica op de onrust die is ontstaan na het vertrek van directeur voetbalzaken Marc Overmars. "Maar dat is natuurlijk nog steeds zo. Dit Ajax is zoveel beter dan de ploeg waar ik tot tien jaar geleden in voetbalde."

Vertonghen heeft zojuist zijn laatste training voor het eerste duel met Ajax in de achtste finales van de Champions League afgewerkt als hij aanschuift voor een korte ontmoeting met de media. Vogels fluiten op Campus Seixal, het trainingscomplex van Benfica. Het is onbewolkt en 23 graden. Het leven voor een profvoetballer is goed in de hoofdstad van Portugal, erkent Vertonghen met een gebruind gezicht.

Hij woont er alweer ruim anderhalf jaar, samen met zijn vrouw en drie kinderen. "De resultaten van de laatste weken kunnen beter", doelt de 34-jarige Belg op een serie van vijf duels met slechts twee overwinningen. "Maar ik voel dat we onze goede vorm weer terugkrijgen. Dat is ook nodig, want dit Ajax is van hoog niveau."

Binden spelers

Vertonghen weet waar hij over praat. "Ik zie ze nog bijna iedere week spelen", zegt hij over de club waar hij opgroeide als voetballer. "Ajax leunt nog steeds op de jeugd, maar ze hebben de laatste jaren een veel beter evenwicht gevonden tussen talenten en aankopen. En ze weten goede spelers langer aan zich te binden."

Toch weet Vertonghen ook hoe je Ajax moet verslaan. Alweer bijna drie jaar geleden bedwong hij met Tottenham Hotspur zijn oude club in de halve finales van de Champions League. Lucas Moura maakte met drie doelpunten heel veel Amsterdammers aan het huilen. Vertonghen vierde de winst van de Spurs over twee duels ingetogen. Uit respect voor Ajax, de club waarvoor zijn vriend Daley Blind speelt en waarvan hij nog heel veel houdt.

Landstitel

De landstitel is ver weg voor Benfica, met een achterstand van 12 punten op koploper FC Porto. "Maar in de grote wedstrijden in de Champions League stonden we er dit seizoen wel vaak", doelt Vertonghen onder meer op de winst over twee duels op PSV in de play-offs voor de Champions League. Benfica hield in de groepsfase ook Barcelona achter zich, met dank aan een ruime zege (3-0) in Lissabon.

"Er is hier de laatste tijd veel gebeurd", doelt Vertonghen onder meer op het ontslag van trainer Jorge Jesus en verhalen over een mogelijk omkoopschandaal. "Maar iedereen is klaar voor de wedstrijden tegen Ajax. Niemand hoeft ons te motiveren. Ik zie zeker kansen, anders moet ik niet aan deze klus beginnen."

Meer uit Voetbal

Kwartfinale KNVB-beker tussen PSV en sc Heerenveen op 4 februari

EINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.

15 minuten geleden
FC Utrecht-middenvelder Jensen maanden eruit door knieblessure

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.

18 minuten geleden
Frankrijk geen voorstander van boycot WK voetbal

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering is geen voorstander van een boycot van het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In verschillende Europese landen wordt daartoe opgeroepen vanwege de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump rond Groenland.

1 uur geleden
Israëlische voetballer Abed verruilt Jong PSV voor Levante

EINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.

4 uur geleden
Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

14 uur geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

15 uur geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

17 uur geleden