Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertonghen gelooft in kansen Benfica tegen zijn oude club Ajax

Vertonghen gelooft in kansen Benfica tegen zijn oude club Ajax

LISSABON (ANP) - Jan Vertonghen moet heel even lachen om zijn antwoord op de vraag wat hem de laatste jaren het meest is opgevallen aan zijn oude club Ajax. "Tot een kleine maand geleden zou ik zeggen dat de club heel stabiel is", doelt de verdediger van Benfica op de onrust die is ontstaan na het vertrek van directeur voetbalzaken Marc Overmars. "Maar dat is natuurlijk nog steeds zo. Dit Ajax is zoveel beter dan de ploeg waar ik tot tien jaar geleden in voetbalde."

Vertonghen heeft zojuist zijn laatste training voor het eerste duel met Ajax in de achtste finales van de Champions League afgewerkt als hij aanschuift voor een korte ontmoeting met de media. Vogels fluiten op Campus Seixal, het trainingscomplex van Benfica. Het is onbewolkt en 23 graden. Het leven voor een profvoetballer is goed in de hoofdstad van Portugal, erkent Vertonghen met een gebruind gezicht.

Hij woont er alweer ruim anderhalf jaar, samen met zijn vrouw en drie kinderen. "De resultaten van de laatste weken kunnen beter", doelt de 34-jarige Belg op een serie van vijf duels met slechts twee overwinningen. "Maar ik voel dat we onze goede vorm weer terugkrijgen. Dat is ook nodig, want dit Ajax is van hoog niveau."

Binden spelers

Vertonghen weet waar hij over praat. "Ik zie ze nog bijna iedere week spelen", zegt hij over de club waar hij opgroeide als voetballer. "Ajax leunt nog steeds op de jeugd, maar ze hebben de laatste jaren een veel beter evenwicht gevonden tussen talenten en aankopen. En ze weten goede spelers langer aan zich te binden."

Toch weet Vertonghen ook hoe je Ajax moet verslaan. Alweer bijna drie jaar geleden bedwong hij met Tottenham Hotspur zijn oude club in de halve finales van de Champions League. Lucas Moura maakte met drie doelpunten heel veel Amsterdammers aan het huilen. Vertonghen vierde de winst van de Spurs over twee duels ingetogen. Uit respect voor Ajax, de club waarvoor zijn vriend Daley Blind speelt en waarvan hij nog heel veel houdt.

Landstitel

De landstitel is ver weg voor Benfica, met een achterstand van 12 punten op koploper FC Porto. "Maar in de grote wedstrijden in de Champions League stonden we er dit seizoen wel vaak", doelt Vertonghen onder meer op de winst over twee duels op PSV in de play-offs voor de Champions League. Benfica hield in de groepsfase ook Barcelona achter zich, met dank aan een ruime zege (3-0) in Lissabon.

"Er is hier de laatste tijd veel gebeurd", doelt Vertonghen onder meer op het ontslag van trainer Jorge Jesus en verhalen over een mogelijk omkoopschandaal. "Maar iedereen is klaar voor de wedstrijden tegen Ajax. Niemand hoeft ons te motiveren. Ik zie zeker kansen, anders moet ik niet aan deze klus beginnen."

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim houdt hoop op tweede plaats Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.

32 minuten geleden
Ouahbi nieuwe bondscoach Marokko in aanloop naar WK voetbal

RABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.

2 uur geleden
Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

11 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

11 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

16 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 dag geleden