Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertonghen gelooft in kansen Benfica tegen zijn oude club Ajax

Vertonghen gelooft in kansen Benfica tegen zijn oude club Ajax

LISSABON (ANP) - Jan Vertonghen moet heel even lachen om zijn antwoord op de vraag wat hem de laatste jaren het meest is opgevallen aan zijn oude club Ajax. "Tot een kleine maand geleden zou ik zeggen dat de club heel stabiel is", doelt de verdediger van Benfica op de onrust die is ontstaan na het vertrek van directeur voetbalzaken Marc Overmars. "Maar dat is natuurlijk nog steeds zo. Dit Ajax is zoveel beter dan de ploeg waar ik tot tien jaar geleden in voetbalde."

Vertonghen heeft zojuist zijn laatste training voor het eerste duel met Ajax in de achtste finales van de Champions League afgewerkt als hij aanschuift voor een korte ontmoeting met de media. Vogels fluiten op Campus Seixal, het trainingscomplex van Benfica. Het is onbewolkt en 23 graden. Het leven voor een profvoetballer is goed in de hoofdstad van Portugal, erkent Vertonghen met een gebruind gezicht.

Hij woont er alweer ruim anderhalf jaar, samen met zijn vrouw en drie kinderen. "De resultaten van de laatste weken kunnen beter", doelt de 34-jarige Belg op een serie van vijf duels met slechts twee overwinningen. "Maar ik voel dat we onze goede vorm weer terugkrijgen. Dat is ook nodig, want dit Ajax is van hoog niveau."

Binden spelers

Vertonghen weet waar hij over praat. "Ik zie ze nog bijna iedere week spelen", zegt hij over de club waar hij opgroeide als voetballer. "Ajax leunt nog steeds op de jeugd, maar ze hebben de laatste jaren een veel beter evenwicht gevonden tussen talenten en aankopen. En ze weten goede spelers langer aan zich te binden."

Toch weet Vertonghen ook hoe je Ajax moet verslaan. Alweer bijna drie jaar geleden bedwong hij met Tottenham Hotspur zijn oude club in de halve finales van de Champions League. Lucas Moura maakte met drie doelpunten heel veel Amsterdammers aan het huilen. Vertonghen vierde de winst van de Spurs over twee duels ingetogen. Uit respect voor Ajax, de club waarvoor zijn vriend Daley Blind speelt en waarvan hij nog heel veel houdt.

Landstitel

De landstitel is ver weg voor Benfica, met een achterstand van 12 punten op koploper FC Porto. "Maar in de grote wedstrijden in de Champions League stonden we er dit seizoen wel vaak", doelt Vertonghen onder meer op de winst over twee duels op PSV in de play-offs voor de Champions League. Benfica hield in de groepsfase ook Barcelona achter zich, met dank aan een ruime zege (3-0) in Lissabon.

"Er is hier de laatste tijd veel gebeurd", doelt Vertonghen onder meer op het ontslag van trainer Jorge Jesus en verhalen over een mogelijk omkoopschandaal. "Maar iedereen is klaar voor de wedstrijden tegen Ajax. Niemand hoeft ons te motiveren. Ik zie zeker kansen, anders moet ik niet aan deze klus beginnen."

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

4 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

4 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

6 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

9 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

10 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

12 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

13 uur geleden