Vertonghen en Mertens stoppen nog niet bij uitgeschakelde Belgen
DOHA (ANP) - Jan Vertonghen vindt het nog te vroeg voor een afscheid bij de nationale voetbalploeg van België. "Ik moet alles op een rijtje zetten maar ik voel me nog supergoed", zei de 35-jarige verdediger na het gelijkspel tegen Kroatië (0-0) en uitschakeling op het WK in Qatar. "Ook al denkt niet iedereen daar zo over."
Vertonghen doelde op de kritiek die hij, Toby Alderweireld en andere verdedigers in de aanloop naar de mondiale eindronde kregen. Zelfs ploeggenoten als Eden Hazard en Kevin De Bruyne lieten doorschemeren dat de Belgische defensie oud en traag is.
Vertonghen zou volgens verschillende media na het verloren groepsduel met Marokko bijna op de vuist zijn gegaan met De Bruyne. De verdediger benadrukte dat België tegen Kroatië wel als team heeft gespeeld. "En je hoeft ook geen 26 vrienden te zijn om te winnen", zei hij voor de Belgische televisie. Uiteindelijk lieten niet de Belgische verdedigers het afweten op het WK in Qatar. De Rode Duivels bleven in twee van de drie groepsduels zonder tegentreffer maar scoorden slechts eenmaal.
Unieke lichting
Vertonghen maakt al lang deel uit van een unieke lichting Belgische voetballers die ruim 3,5 jaar de wereldranglijst van FIFA aanvoerde. De oud-verdediger van Ajax eindigde met België als derde op het vorige WK in Rusland en strandde in de kwartfinales van het WK van 2014 en EK's van 2016 en 2020.
Van die gouden generatie voetballers zijn Marouane Fellaini, Mousa Dembélé, Vincent Kompany en Thomas Vermaelen al gestopt. Alex Witsel is 33 en Eden Hazard 31 jaar. Dries Mertens, net als Vertonghen 35 jaar, wilde vlak na de uitschakeling op het WK nog niet van een afscheid weten. "Er zit toekomst in deze ploeg, als het kan met mij", zei hij. De 33-jarige Toby Alderweireld vertelde na te gaan denken over zijn toekomst bij de nationale ploeg, met het EK van over twee jaar in Duitsland aan de horizon.
Signaal
Roberto Martínez stapte vlak na het gelijkspel met de Kroaten na zes jaar op als bondscoach. De Spanjaard zei die beslissing al voor het WK te hebben genomen. Zijn advocaat liet bij Sporza weten dat het vertrek alles te maken heeft met de weifelende houding van de Belgische voetbalbond. "Eerst kondigde de bond aan dat ze wilden verlengen en dan doen ze het niet. Dan stuur je een signaal dat er iets mis is."
De opvolger van Martínez ontkomt er niet aan de Belgische ploeg te verjongen. Hij zal een ploeg willen bouwen rond de 31-jarige De Bruyne, 30-jarige Thibaut Courtois en 29-jarige Romelu Lukaku, de schlemiel van het duel met Kroatië. De spits miste een aantal grote kansen en sloeg na het het duel uit frustratie het plexiglas van een dug-out aan diggelen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
9 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
12 uur geleden