Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vertonghen en Mertens stoppen nog niet bij uitgeschakelde Belgen

Vertonghen en Mertens stoppen nog niet bij uitgeschakelde Belgen

DOHA (ANP) - Jan Vertonghen vindt het nog te vroeg voor een afscheid bij de nationale voetbalploeg van België. "Ik moet alles op een rijtje zetten maar ik voel me nog supergoed", zei de 35-jarige verdediger na het gelijkspel tegen Kroatië (0-0) en uitschakeling op het WK in Qatar. "Ook al denkt niet iedereen daar zo over."

Vertonghen doelde op de kritiek die hij, Toby Alderweireld en andere verdedigers in de aanloop naar de mondiale eindronde kregen. Zelfs ploeggenoten als Eden Hazard en Kevin De Bruyne lieten doorschemeren dat de Belgische defensie oud en traag is.

Vertonghen zou volgens verschillende media na het verloren groepsduel met Marokko bijna op de vuist zijn gegaan met De Bruyne. De verdediger benadrukte dat België tegen Kroatië wel als team heeft gespeeld. "En je hoeft ook geen 26 vrienden te zijn om te winnen", zei hij voor de Belgische televisie. Uiteindelijk lieten niet de Belgische verdedigers het afweten op het WK in Qatar. De Rode Duivels bleven in twee van de drie groepsduels zonder tegentreffer maar scoorden slechts eenmaal.

Unieke lichting

Vertonghen maakt al lang deel uit van een unieke lichting Belgische voetballers die ruim 3,5 jaar de wereldranglijst van FIFA aanvoerde. De oud-verdediger van Ajax eindigde met België als derde op het vorige WK in Rusland en strandde in de kwartfinales van het WK van 2014 en EK's van 2016 en 2020.

Van die gouden generatie voetballers zijn Marouane Fellaini, Mousa Dembélé, Vincent Kompany en Thomas Vermaelen al gestopt. Alex Witsel is 33 en Eden Hazard 31 jaar. Dries Mertens, net als Vertonghen 35 jaar, wilde vlak na de uitschakeling op het WK nog niet van een afscheid weten. "Er zit toekomst in deze ploeg, als het kan met mij", zei hij. De 33-jarige Toby Alderweireld vertelde na te gaan denken over zijn toekomst bij de nationale ploeg, met het EK van over twee jaar in Duitsland aan de horizon.

Signaal

Roberto Martínez stapte vlak na het gelijkspel met de Kroaten na zes jaar op als bondscoach. De Spanjaard zei die beslissing al voor het WK te hebben genomen. Zijn advocaat liet bij Sporza weten dat het vertrek alles te maken heeft met de weifelende houding van de Belgische voetbalbond. "Eerst kondigde de bond aan dat ze wilden verlengen en dan doen ze het niet. Dan stuur je een signaal dat er iets mis is."

De opvolger van Martínez ontkomt er niet aan de Belgische ploeg te verjongen. Hij zal een ploeg willen bouwen rond de 31-jarige De Bruyne, 30-jarige Thibaut Courtois en 29-jarige Romelu Lukaku, de schlemiel van het duel met Kroatië. De spits miste een aantal grote kansen en sloeg na het het duel uit frustratie het plexiglas van een dug-out aan diggelen.

Meer uit Voetbal

Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

1 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

1 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

2 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

2 uur geleden
PSV en Ajax verdienen tientallen miljoenen in Champions League

EINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.

2 uur geleden
Benfica door in CL na spectaculaire zege (4-2) tegen Real Madrid

LISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.

2 uur geleden
Vijf Engelse clubs naar achtste finales Champions League

LONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.

2 uur geleden