Vertonghen en Mertens stoppen nog niet bij uitgeschakelde Belgen
DOHA (ANP) - Jan Vertonghen vindt het nog te vroeg voor een afscheid bij de nationale voetbalploeg van België. "Ik moet alles op een rijtje zetten maar ik voel me nog supergoed", zei de 35-jarige verdediger na het gelijkspel tegen Kroatië (0-0) en uitschakeling op het WK in Qatar. "Ook al denkt niet iedereen daar zo over."
Vertonghen doelde op de kritiek die hij, Toby Alderweireld en andere verdedigers in de aanloop naar de mondiale eindronde kregen. Zelfs ploeggenoten als Eden Hazard en Kevin De Bruyne lieten doorschemeren dat de Belgische defensie oud en traag is.
Vertonghen zou volgens verschillende media na het verloren groepsduel met Marokko bijna op de vuist zijn gegaan met De Bruyne. De verdediger benadrukte dat België tegen Kroatië wel als team heeft gespeeld. "En je hoeft ook geen 26 vrienden te zijn om te winnen", zei hij voor de Belgische televisie. Uiteindelijk lieten niet de Belgische verdedigers het afweten op het WK in Qatar. De Rode Duivels bleven in twee van de drie groepsduels zonder tegentreffer maar scoorden slechts eenmaal.
Unieke lichting
Vertonghen maakt al lang deel uit van een unieke lichting Belgische voetballers die ruim 3,5 jaar de wereldranglijst van FIFA aanvoerde. De oud-verdediger van Ajax eindigde met België als derde op het vorige WK in Rusland en strandde in de kwartfinales van het WK van 2014 en EK's van 2016 en 2020.
Van die gouden generatie voetballers zijn Marouane Fellaini, Mousa Dembélé, Vincent Kompany en Thomas Vermaelen al gestopt. Alex Witsel is 33 en Eden Hazard 31 jaar. Dries Mertens, net als Vertonghen 35 jaar, wilde vlak na de uitschakeling op het WK nog niet van een afscheid weten. "Er zit toekomst in deze ploeg, als het kan met mij", zei hij. De 33-jarige Toby Alderweireld vertelde na te gaan denken over zijn toekomst bij de nationale ploeg, met het EK van over twee jaar in Duitsland aan de horizon.
Signaal
Roberto Martínez stapte vlak na het gelijkspel met de Kroaten na zes jaar op als bondscoach. De Spanjaard zei die beslissing al voor het WK te hebben genomen. Zijn advocaat liet bij Sporza weten dat het vertrek alles te maken heeft met de weifelende houding van de Belgische voetbalbond. "Eerst kondigde de bond aan dat ze wilden verlengen en dan doen ze het niet. Dan stuur je een signaal dat er iets mis is."
De opvolger van Martínez ontkomt er niet aan de Belgische ploeg te verjongen. Hij zal een ploeg willen bouwen rond de 31-jarige De Bruyne, 30-jarige Thibaut Courtois en 29-jarige Romelu Lukaku, de schlemiel van het duel met Kroatië. De spits miste een aantal grote kansen en sloeg na het het duel uit frustratie het plexiglas van een dug-out aan diggelen.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
16 uur geleden