Vertonghen aast met België na plaatsing voor EK nu op groepswinst
TUBEKE (ANP) - De voetballers van België plaatsten zich vrijdag voor het EK van volgend jaar en hebben hun zinnen nu gezet op de groepswinst, zo liet de 36-jarige routinier Jan Vertonghen zondag in aanloop naar de wedstrijd tegen Zweden weten.
"Groepswinst is in de eerste plaats belangrijk voor de eer en ook om reekshoofd te zijn. Zo ontloop je enkele sterke landen, maar aan de andere kant moet je ze wel ook kunnen verslaan", aldus de voormalige speler van onder meer Ajax.
De Rode Duivels wonnen vrijdag in Wenen met 3-2 van concurrent Oostenrijk, waardoor de zesde kwalificatie op rij voor een groot toernooi een feit was. "Voor veel jongens is het nu de eerste keer", merkte de ervaren Vertonghen op. "We kunnen nu ook de resterende duels in aanloop naar het EK gebruiken als voorbereiding op de eerste groepswedstrijd op het EK."
België staat in groep F met 16 punten uit zes wedstrijden bovenaan. Oostenrijk heeft 3 punten minder. Er staan nog twee ontmoetingen op het programma voor beide landen. Maandag ontvangen de Belgen Zweden in Brussel.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
10 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
12 uur geleden