Vertonghen aast met België na plaatsing voor EK nu op groepswinst
TUBEKE (ANP) - De voetballers van België plaatsten zich vrijdag voor het EK van volgend jaar en hebben hun zinnen nu gezet op de groepswinst, zo liet de 36-jarige routinier Jan Vertonghen zondag in aanloop naar de wedstrijd tegen Zweden weten.
"Groepswinst is in de eerste plaats belangrijk voor de eer en ook om reekshoofd te zijn. Zo ontloop je enkele sterke landen, maar aan de andere kant moet je ze wel ook kunnen verslaan", aldus de voormalige speler van onder meer Ajax.
De Rode Duivels wonnen vrijdag in Wenen met 3-2 van concurrent Oostenrijk, waardoor de zesde kwalificatie op rij voor een groot toernooi een feit was. "Voor veel jongens is het nu de eerste keer", merkte de ervaren Vertonghen op. "We kunnen nu ook de resterende duels in aanloop naar het EK gebruiken als voorbereiding op de eerste groepswedstrijd op het EK."
België staat in groep F met 16 punten uit zes wedstrijden bovenaan. Oostenrijk heeft 3 punten minder. Er staan nog twee ontmoetingen op het programma voor beide landen. Maandag ontvangen de Belgen Zweden in Brussel.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
11 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
14 uur geleden