Vertonghen aast met België na plaatsing voor EK nu op groepswinst
TUBEKE (ANP) - De voetballers van België plaatsten zich vrijdag voor het EK van volgend jaar en hebben hun zinnen nu gezet op de groepswinst, zo liet de 36-jarige routinier Jan Vertonghen zondag in aanloop naar de wedstrijd tegen Zweden weten.
"Groepswinst is in de eerste plaats belangrijk voor de eer en ook om reekshoofd te zijn. Zo ontloop je enkele sterke landen, maar aan de andere kant moet je ze wel ook kunnen verslaan", aldus de voormalige speler van onder meer Ajax.
De Rode Duivels wonnen vrijdag in Wenen met 3-2 van concurrent Oostenrijk, waardoor de zesde kwalificatie op rij voor een groot toernooi een feit was. "Voor veel jongens is het nu de eerste keer", merkte de ervaren Vertonghen op. "We kunnen nu ook de resterende duels in aanloop naar het EK gebruiken als voorbereiding op de eerste groepswedstrijd op het EK."
België staat in groep F met 16 punten uit zes wedstrijden bovenaan. Oostenrijk heeft 3 punten minder. Er staan nog twee ontmoetingen op het programma voor beide landen. Maandag ontvangen de Belgen Zweden in Brussel.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
6 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
8 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
18 uur geleden