Vertessen draagt bij aan remise Union St.Gillis bij Union Berlin
BERLIJN (ANP) - 1. FC Union Berlin uit Duitsland heeft in de achtste finales van de Europa League op eigen veld gelijkgespeeld tegen Union St.Gillis, dat uit België komt. De wedstrijd in Stadion An der Alten Försterei eindigde in 3-3.
Union Berlin had eerder in de tussenronde van het toernooi Ajax uitgeschakeld.
Na een klein half uur zette Victor Boniface de Belgen op voorsprong, na voorbereidend werk van de van PSV gehuurde Yorbe Vertessen. Vlak voor rust maakte Josip Juranovic gelijk. De Kroaat scoorde uit een vrije trap.
Doelpunt Vertessen
Vertessen zette zijn nieuwe werkgever kort na de hervatting opnieuw op voorsprong. Een paar minuten later stond het 2-2. Robin Knoche miste in eerste instantie een strafschop, maar schoot in de rebound alsnog raak.
Opnieuw herstelde Union St.Gillis zich snel, nu door een treffer van andermaal Boniface (2-3). Vlak voor tijd maakte Sven Michel de 3-3.
Basisplaatsen Doekhi en Becker
Danilho Doekhi en Sheraldo Becker stonden in de beginopstelling bij de Duitsers, datzelfde gold voor Bart Nieuwkoop en Oussama El Azzouzi bij de Belgen.
Bayer Leverkusen versloeg in hetzelfde toernooi Ferencváros, 2-0. Al na 10 minuten kwam Leverkusen op voorsprong door een doelpunt van Kerem Demirbay. In de slotfase maakte Edmond Tapsoba er 2-0 van.
Frimpong
Jeremie Frimpong was basisspeler bij de Duitse club. De Nederlandse verdediger was het afgelopen weekeinde tegen Hertha BSC al vroeg uitgevallen, nota bene nadat hij een doelpunt en een assist achter zijn naam had gekregen. Frimpong behoort tot de voorlopige selectie van het Nederlands elftal, onlangs door bondscoach Ronald Koeman bekendgemaakt.
Mats Knoester, voormalig speler van Heracles Almelo, deed mee bij de Hongaren.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
19 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
19 uur geleden