Vertessen draagt bij aan remise Union St.Gillis bij Union Berlin
BERLIJN (ANP) - 1. FC Union Berlin uit Duitsland heeft in de achtste finales van de Europa League op eigen veld gelijkgespeeld tegen Union St.Gillis, dat uit België komt. De wedstrijd in Stadion An der Alten Försterei eindigde in 3-3.
Union Berlin had eerder in de tussenronde van het toernooi Ajax uitgeschakeld.
Na een klein half uur zette Victor Boniface de Belgen op voorsprong, na voorbereidend werk van de van PSV gehuurde Yorbe Vertessen. Vlak voor rust maakte Josip Juranovic gelijk. De Kroaat scoorde uit een vrije trap.
Doelpunt Vertessen
Vertessen zette zijn nieuwe werkgever kort na de hervatting opnieuw op voorsprong. Een paar minuten later stond het 2-2. Robin Knoche miste in eerste instantie een strafschop, maar schoot in de rebound alsnog raak.
Opnieuw herstelde Union St.Gillis zich snel, nu door een treffer van andermaal Boniface (2-3). Vlak voor tijd maakte Sven Michel de 3-3.
Basisplaatsen Doekhi en Becker
Danilho Doekhi en Sheraldo Becker stonden in de beginopstelling bij de Duitsers, datzelfde gold voor Bart Nieuwkoop en Oussama El Azzouzi bij de Belgen.
Bayer Leverkusen versloeg in hetzelfde toernooi Ferencváros, 2-0. Al na 10 minuten kwam Leverkusen op voorsprong door een doelpunt van Kerem Demirbay. In de slotfase maakte Edmond Tapsoba er 2-0 van.
Frimpong
Jeremie Frimpong was basisspeler bij de Duitse club. De Nederlandse verdediger was het afgelopen weekeinde tegen Hertha BSC al vroeg uitgevallen, nota bene nadat hij een doelpunt en een assist achter zijn naam had gekregen. Frimpong behoort tot de voorlopige selectie van het Nederlands elftal, onlangs door bondscoach Ronald Koeman bekendgemaakt.
Mats Knoester, voormalig speler van Heracles Almelo, deed mee bij de Hongaren.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
9 uur geleden