Vertegenwoordiger: verbied vernietigen onverkochte elektronica
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet het vernietigen van onverkochte elektronica verbieden. Daarvoor heeft Steven van Eijck, die de regering vertegenwoordigt op het gebied van circulaire economie, gepleit in een gesprek met Tweede Kamerleden.
Van Eijck zei tegen de Kamer: "Ik hoop dat u ook de tranentrekkende triestheid heeft ervaren van het feit dat als je elektronica bestelt en die is onder de 100 euro ongeveer, dat het kennelijk te duur is om dat weer schoon te maken, in te pakken, er garantie op te zetten, te testen en weer in de verkoop te zetten."
De vertegenwoordiger ziet dat sommige mensen de elektronica "op een misschien niet volkomen legale wijze" doorgeven aan bijvoorbeeld de voedselbank of de kledingbank, en vindt dat "fantastisch".
Eerdere motie
Een paar jaar geleden vroeg de Tweede Kamer in een motie om een landelijk verbod op het vernietigen van niet-verkochte goederen. Het kabinet zette in plaats daarvan in op een breed verbod in Europa. Dat slaagde niet: het vernietigingsverbod kwam er alleen voor onverkochte kleding en schoenen.
Volgens de Brusselse milieuorganisatie EEB is er "wijdverbreid bewijs" uit meerdere EU-landen dat ongebruikte elektronica wordt vernietigd. Ook Nederland wordt daarbij genoemd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."
22 uur geleden