Verstrekken van zelfdodingscapsule is strafbaar, zegt OM
DEN HAAG (ANP) - Het is strafbaar om mensen een 'zelfdodingscapsule' te geven, zodat zij in dat apparaat een einde aan hun leven kunnen maken. Dat valt onder hulp bij zelfdoding "indien de zelfdoding slaagt", laat het Openbaar Ministerie donderdag weten. Staatssecretaris Vicky Maeijer (Langdurige en Maatschappelijke Zorg) had er woensdag ook op gewezen dat dit strafbaar is.
De Coöperatie Laatste Wil (CLW) wil dat de zelfdodingscapsule Sarco in Nederland wordt toegestaan. Mensen die willen overlijden, gaan erin liggen en drukken op een knop, waarna stikstof naar binnen stroomt. De gebruiker krijgt geen zuurstof meer en overlijdt. Het apparaat is in Nederland ontwikkeld en gebouwd. In Zwitserland is in september voor het eerst iemand in zo'n apparaat overleden, een 64-jarige Amerikaanse.
Bij de presentatie van het plan woensdag zei CLW aan het Openbaar Ministerie te gaan vragen of het beschikbaar stellen van de Sarco strafbaar is als hulp bij zelfdoding. Een woordvoerster van de coöperatie laat weten dat CLW zelf nog geen contact heeft gehad met het OM en dat de organisatie dit eerst wil doen voordat ze met een reactie komt.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
20 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
1 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
6 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
7 uur geleden