Verstrekken van zelfdodingscapsule is strafbaar, zegt OM
DEN HAAG (ANP) - Het is strafbaar om mensen een 'zelfdodingscapsule' te geven, zodat zij in dat apparaat een einde aan hun leven kunnen maken. Dat valt onder hulp bij zelfdoding "indien de zelfdoding slaagt", laat het Openbaar Ministerie donderdag weten. Staatssecretaris Vicky Maeijer (Langdurige en Maatschappelijke Zorg) had er woensdag ook op gewezen dat dit strafbaar is.
De Coƶperatie Laatste Wil (CLW) wil dat de zelfdodingscapsule Sarco in Nederland wordt toegestaan. Mensen die willen overlijden, gaan erin liggen en drukken op een knop, waarna stikstof naar binnen stroomt. De gebruiker krijgt geen zuurstof meer en overlijdt. Het apparaat is in Nederland ontwikkeld en gebouwd. In Zwitserland is in september voor het eerst iemand in zo'n apparaat overleden, een 64-jarige Amerikaanse.
Bij de presentatie van het plan woensdag zei CLW aan het Openbaar Ministerie te gaan vragen of het beschikbaar stellen van de Sarco strafbaar is als hulp bij zelfdoding. Een woordvoerster van de coƶperatie laat weten dat CLW zelf nog geen contact heeft gehad met het OM en dat de organisatie dit eerst wil doen voordat ze met een reactie komt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuur & Milieu is "ongelofelijk blij" dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich schaart achter het alternatieve plan voor de A27 bij Amelisweerd, waardoor geen bos hoeft te worden gekapt. De milieuorganisatie noemt het een "wijs besluit" en ziet daarin ook een mooi voorbeeld voor andere grote infrastructurele projecten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS neemt voorzorgsmaatregelen in het noorden van het land omdat daar sneeuw en ijzel worden verwacht. Mensen die van en naar Groningen, Friesland en Drenthe reizen, moeten woensdagochtend daarom een keer extra overstappen in Zwolle.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - F-35-gevechtsvliegtuigen hebben dinsdag voor het eerst vanaf Schiphol gevlogen. De F-35's oefenden voor oorlogstijd vanaf Nederlands belangrijkste burgerluchthaven, terwijl de normale passagiers- en vrachtvluchten gewoon doorgingen. Zonder enige overlast, zegt Schiphol, op het "ongelooflijke lawaai" van de straaljagers na.
4 uur geleden