Verstoringen in toeleveringsketens raken Duitse industrie
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Verstoringen in internationale toeleveringsketens raken de Duitse industrie. De industriële productie in Duitsland is in juni voor de derde maand op rij gedaald. Tegelijkertijd liepen het aantal geplaatste fabrieksorders en de levertijden van producten verder op.
Vrijdag werd bekend dat de productie in Europa's grootste economie in de maand juni met 1,3 procent kromp ten opzichte van de voorgaande maand, terwijl kenners in doorsnee hadden gerekend op een bescheiden groei. Wat meespeelt is dat bij sommige grondstoffen tekorten spelen omdat de vraag ernaar heel sterk is toegenomen. Denk ook aan het chiptekort waarvan de auto-industrie veel last heeft. Daarnaast kampt de internationale scheepvaart met verstoringen als gevolg van de coronapandemie.
Volgens economen van ING verklaren de tegenvallende productiecijfers waarom de economie van de oosterburen afgelopen kwartaal minder presteerde dan veel deskundigen hadden verwacht. Maar in hun verwachtingen zijn ze niet pessimistisch over de Duitse industrie. Zodra de verstoringen in de toeleveringsketens zijn verholpen, kan de productie bij de oosterburen volgens de deskundigen juist hard toenemen.
De Duitse fabrieksorders zijn in juni verder gestegen, zo kwam donderdag al aan het licht. De toename van de orders was vooral te danken aan de binnenlandse vraag. Daarbij zal het economische herstel naar verwachting verder aantrekken, ondanks de knelpunten die het aanbod van fabrikanten onder druk zetten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
4 uur geleden