Versterking Groningen niet in 2028 klaar, erkent staatssecretaris
DEN HAAG (ANP) - De operatie om alle gebouwen in Groningen voldoende aardbevingsbestendig te maken is niet, zoals eigenlijk de bedoeling is, in 2028 helemaal afgerond. Deze tegenvaller meldt staatssecretaris Eddie van Marum (Herstel Groningen) aan de Tweede Kamer.
Het merendeel van het werk zal op tijd af zijn, benadrukt Van Marum, maar niet alles. "Dat is teleurstellend, vooral voor bewoners. Zij zullen in sommige gevallen langer op hun versterking moeten wachten dan tot nog toe gedacht."
De staatssecretaris noemt meerdere oorzaken voor de vertraging. Er moeten meer gebouwen versterkt worden dan gedacht en per gebouw moet meer verspijkerd worden, onder meer doordat ook meteen wordt verduurzaamd. Daarnaast speelt mee dat de aanpak tussentijds veranderd is, en ook dat tijdens de coronapandemie beoordelingen op afstand moesten gebeuren.
De decennialange gaswinning in Groningen heeft al talloze aardbevingen veroorzaakt in het winningsgebied. Ook nu de exploitatie van het Groningenveld definitief is gestopt, zal nog jarenlang sprake zijn van een verhoogd bevingsrisico. Vele duizenden gebouwen voldoen daardoor niet aan de veiligheidsnorm en moeten daarom versterkt of herbouwd worden.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
5 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
6 uur geleden