Versterking Groningen niet in 2028 klaar, erkent staatssecretaris
DEN HAAG (ANP) - De operatie om alle gebouwen in Groningen voldoende aardbevingsbestendig te maken is niet, zoals eigenlijk de bedoeling is, in 2028 helemaal afgerond. Deze tegenvaller meldt staatssecretaris Eddie van Marum (Herstel Groningen) aan de Tweede Kamer.
Het merendeel van het werk zal op tijd af zijn, benadrukt Van Marum, maar niet alles. "Dat is teleurstellend, vooral voor bewoners. Zij zullen in sommige gevallen langer op hun versterking moeten wachten dan tot nog toe gedacht."
De staatssecretaris noemt meerdere oorzaken voor de vertraging. Er moeten meer gebouwen versterkt worden dan gedacht en per gebouw moet meer verspijkerd worden, onder meer doordat ook meteen wordt verduurzaamd. Daarnaast speelt mee dat de aanpak tussentijds veranderd is, en ook dat tijdens de coronapandemie beoordelingen op afstand moesten gebeuren.
De decennialange gaswinning in Groningen heeft al talloze aardbevingen veroorzaakt in het winningsgebied. Ook nu de exploitatie van het Groningenveld definitief is gestopt, zal nog jarenlang sprake zijn van een verhoogd bevingsrisico. Vele duizenden gebouwen voldoen daardoor niet aan de veiligheidsnorm en moeten daarom versterkt of herbouwd worden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
23 minuten geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
21 uur geleden