Verstekeling komt mee in neuswiel vrachtvliegtuig uit Zuid-Afrika
SCHIPHOL (ANP) - De Marechaussee heeft op Schiphol een verstekeling gevonden in de neuswielkast van een vrachtvliegtuig uit Zuid-Afrika. De man maakt het naar omstandigheden goed, zo stelt een woordvoerster van de Koninklijke Marechaussee. De man werd rond 11.00 uur ontdekt op de luchthaven in Amsterdam. Waar hij aan boord is gekomen is niet duidelijk, maar hij heeft meerdere uren (mogelijk acht uur of langer) op de plek gezeten.
De brandweer heeft de man uit het toestel gehaald en toen bleek dat hij nog leefde. Hij was onderkoeld en is, nadat zijn temperatuur omhoog was gebracht, naar een ziekenhuis gebracht. Zijn leeftijd en nationaliteit zijn nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De politie heeft tot nu toe meer dan vijftig tips ontvangen over de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in de nacht van vrijdag op zaterdag. De gouden tip zit er nog niet tussen, meldde de politie zondagmiddag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is "bitter" dat antisemitisme tachtig jaar na de bevrijding van vernietigingskamp Auschwitz alsmaar aanweziger, zichtbaarder en tastbaarder lijkt te worden, zei premier Dick Schoof tijdens de Nationale Holocaustherdenking in het Wertheimpark in Amsterdam.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen zijn zondagochtend na een stille tocht door Amsterdam aangekomen bij het Wertheimpark. Daar begint om 11.30 uur de Nationale Holocaust Herdenking.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) zitten nog vast, nadat ze zaterdag blokkades hadden veroorzaakt op de A10 en nabijgelegen A4. Volgens een woordvoerster van de politie is de rest van de 44 opgepakte betogers, die betrokken waren bij de blokkades, na verhoor inmiddels weer vrij. Het Openbaar Ministerie beslist later of ze worden vervolgd. De zes actievoerders zitten vast voor overtreding van de Wegenverkeerswet.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Behalve de gouden helm en drie gouden armbanden zijn niet meer objecten gestolen uit het Drents Museum in Assen. Dat meldde een woordvoerder van het museum zondag. In het museum werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Babygirl van de Nederlandse regisseur Halina Reijn heeft wereldwijd inmiddels meer dan 35 miljoen dollar opgeleverd. Dat melden The Numbers en Box Office Mojo, twee websites die de opbrengsten van films bijhouden. Babygirl ging een maand geleden draaien in de Amerikaanse bioscopen, de meeste andere landen volgden de week daarna.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Minister-president Dick Schoof en burgemeester Femke Halsema houden zondag een toespraak tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking in Amsterdam. Het is dit jaar tachtig jaar geleden dat concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz werd bevrijd.
12 uur geleden