Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zoekt balans en rijdt vijfde tijd in tweede training

Verstappen zoekt balans en rijdt vijfde tijd in tweede training

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Spanje de vijfde tijd gereden. De coureur van Red Bull kon op het Circuit de Catalunya nabij Barcelona maar moeilijk de goede balans vinden in zijn Red Bull en gaf 0,240 seconde op Lewis Hamilton, die in zijn Mercedes de snelste was in de sessie.

Hamilton klokte 1.13,264 en was slechts 22 duizendsten (0,022 seconde) sneller dan Carlos Sainz in zijn Ferrari. Lando Norris noteerde in zijn McLaren de derde tijd, hij was ook net iets langzamer dan Hamilton, namelijk 55 duizendsten. Norris was vrijdag wel de snelste in de eerste vrije training. Drievoudig wereldkampioen Verstappen reed toen de tweede tijd.

Zaterdag is de kwalificatie en zondag de race. De Grote Prijs van Spanje is de tiende race van het jaar. Verstappen leidt het kampioenschap met 194 punten. Charles Leclerc van Ferrari staat tweede met 138 punten. Voor Verstappen is het circuit bij Barcelona vertrouwd terrein. In 2016 boekte hij er zijn eerste overwinning in de Formule 1 en ook de afgelopen twee jaar was hij er de beste.

Optimistisch

"We hebben een paar afstellingen geprobeerd en gepoogd de auto een beetje te finetunen. Het is allemaal best goed verlopen, weer een beetje normaal zonder problemen", klonk Verstappen redelijk optimistisch in het persbulletin van Red Bull. "Er is nog wel werk te doen, maar het gevoel is positief."

Hamilton was uitermate tevreden over de prestaties van zijn Mercedes. "De auto voelde geweldig, ook al hecht ik niet te veel waarde aan de rondetijden. Ik ben heel benieuwd of we ons zaterdag echt kunnen meten met de Red Bulls, Ferrari's en McLarens", zei de zevenvoudig wereldkampioen, die eerder op vrijdag nog op een minder plezierige manier in het nieuws kwam. Mercedes maakte bekend dat het de politie heeft ingeschakeld om de herkomst van een anonieme mail te achterhalen. In de bewuste mail wordt het team ervan beschuldigd de auto van Hamilton bewust te saboteren. De 39-jarige Brit verlaat na dit seizoen Mercedes en stapt over naar concurrent Ferrari.

Meer uit Sport

Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

24 minuten geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

5 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

9 uur geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

13 uur geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

1 dag geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

1 dag geleden