Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zoekt balans en rijdt vijfde tijd in tweede training

Verstappen zoekt balans en rijdt vijfde tijd in tweede training

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Spanje de vijfde tijd gereden. De coureur van Red Bull kon op het Circuit de Catalunya nabij Barcelona maar moeilijk de goede balans vinden in zijn Red Bull en gaf 0,240 seconde op Lewis Hamilton, die in zijn Mercedes de snelste was in de sessie.

Hamilton klokte 1.13,264 en was slechts 22 duizendsten (0,022 seconde) sneller dan Carlos Sainz in zijn Ferrari. Lando Norris noteerde in zijn McLaren de derde tijd, hij was ook net iets langzamer dan Hamilton, namelijk 55 duizendsten. Norris was vrijdag wel de snelste in de eerste vrije training. Drievoudig wereldkampioen Verstappen reed toen de tweede tijd.

Zaterdag is de kwalificatie en zondag de race. De Grote Prijs van Spanje is de tiende race van het jaar. Verstappen leidt het kampioenschap met 194 punten. Charles Leclerc van Ferrari staat tweede met 138 punten. Voor Verstappen is het circuit bij Barcelona vertrouwd terrein. In 2016 boekte hij er zijn eerste overwinning in de Formule 1 en ook de afgelopen twee jaar was hij er de beste.

Optimistisch

"We hebben een paar afstellingen geprobeerd en gepoogd de auto een beetje te finetunen. Het is allemaal best goed verlopen, weer een beetje normaal zonder problemen", klonk Verstappen redelijk optimistisch in het persbulletin van Red Bull. "Er is nog wel werk te doen, maar het gevoel is positief."

Hamilton was uitermate tevreden over de prestaties van zijn Mercedes. "De auto voelde geweldig, ook al hecht ik niet te veel waarde aan de rondetijden. Ik ben heel benieuwd of we ons zaterdag echt kunnen meten met de Red Bulls, Ferrari's en McLarens", zei de zevenvoudig wereldkampioen, die eerder op vrijdag nog op een minder plezierige manier in het nieuws kwam. Mercedes maakte bekend dat het de politie heeft ingeschakeld om de herkomst van een anonieme mail te achterhalen. In de bewuste mail wordt het team ervan beschuldigd de auto van Hamilton bewust te saboteren. De 39-jarige Brit verlaat na dit seizoen Mercedes en stapt over naar concurrent Ferrari.

Meer uit Sport

Verstappen zoekt naar betere bandengrip op koude baan Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.

32 minuten geleden
Negende tijd voor Verstappen bij tweede training in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.

2 uur geleden
Rechter gaat zich buigen over miljoenenclaim Massa in 'crashgate'

LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.

12 uur geleden
Polman gaat na afscheid bij Oranje handbal in Amerika promoten

ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.

15 uur geleden
Handbalsters willen op WK in Nederland vooral voorbij kwartfinale

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.

15 uur geleden
Verhoeven bedankt fans na opgeven wereldtitel kickboksen

LONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.

15 uur geleden
Spaanse tennissers zonder Alcaraz naar halve finales Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).

15 uur geleden