Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zoekt balans en rijdt vijfde tijd in tweede training

Verstappen zoekt balans en rijdt vijfde tijd in tweede training

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Spanje de vijfde tijd gereden. De coureur van Red Bull kon op het Circuit de Catalunya nabij Barcelona maar moeilijk de goede balans vinden in zijn Red Bull en gaf 0,240 seconde op Lewis Hamilton, die in zijn Mercedes de snelste was in de sessie.

Hamilton klokte 1.13,264 en was slechts 22 duizendsten (0,022 seconde) sneller dan Carlos Sainz in zijn Ferrari. Lando Norris noteerde in zijn McLaren de derde tijd, hij was ook net iets langzamer dan Hamilton, namelijk 55 duizendsten. Norris was vrijdag wel de snelste in de eerste vrije training. Drievoudig wereldkampioen Verstappen reed toen de tweede tijd.

Zaterdag is de kwalificatie en zondag de race. De Grote Prijs van Spanje is de tiende race van het jaar. Verstappen leidt het kampioenschap met 194 punten. Charles Leclerc van Ferrari staat tweede met 138 punten. Voor Verstappen is het circuit bij Barcelona vertrouwd terrein. In 2016 boekte hij er zijn eerste overwinning in de Formule 1 en ook de afgelopen twee jaar was hij er de beste.

Optimistisch

"We hebben een paar afstellingen geprobeerd en gepoogd de auto een beetje te finetunen. Het is allemaal best goed verlopen, weer een beetje normaal zonder problemen", klonk Verstappen redelijk optimistisch in het persbulletin van Red Bull. "Er is nog wel werk te doen, maar het gevoel is positief."

Hamilton was uitermate tevreden over de prestaties van zijn Mercedes. "De auto voelde geweldig, ook al hecht ik niet te veel waarde aan de rondetijden. Ik ben heel benieuwd of we ons zaterdag echt kunnen meten met de Red Bulls, Ferrari's en McLarens", zei de zevenvoudig wereldkampioen, die eerder op vrijdag nog op een minder plezierige manier in het nieuws kwam. Mercedes maakte bekend dat het de politie heeft ingeschakeld om de herkomst van een anonieme mail te achterhalen. In de bewuste mail wordt het team ervan beschuldigd de auto van Hamilton bewust te saboteren. De 39-jarige Brit verlaat na dit seizoen Mercedes en stapt over naar concurrent Ferrari.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

20 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

21 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

23 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

1 dag geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden