Verstappen ziet samenwerking met Pérez wel zitten
GENÈVE (ANP) - Max Verstappen verwacht dat de komst van Sergio 'Checo' Pérez de renstal van Red Bull zal versterken. "Hij brengt ervaring in het team. Ik denk dat we beter de strijd met Mercedes aankunnen. Het is goed om een tweede auto te hebben die vooraan kan rijden en de druk op Mercedes kan vergroten", zei de Limburger voorafgaande aan het jaarlijkse prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA.
De Mexicaan, al tien jaar coureur in de Formule 1, vervangt bij Red Bull Alexander Albon. De Thai kon dit seizoen niet overtuigen en was meestal niet in staat in het tempo mee te gaan van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas, de twee coureurs van Mercedes. "Meestal moest ik in mijn eentje opboksen tegen de Mercedessen en zij konden hun strategie altijd op mij afstemmen en mij in de problemen brengen. Ik hoop dat Checo het hele team vooruit helpt en mij scherp houdt. Het is altijd fijn als je een teamgenoot hebt die je pusht", aldus Verstappen die de slotrace in Abu Dhabi won en als derde eindigde in het kampioenschap.
Pérez zette een dankbetuiging op zijn social media. De Mexicaan reed een van zijn sterkste jaren maar werd desondanks niet beloond met een langer verblijf bij Racing Point, dat in 2021 rijdt onder de naam Aston Martin. "Ik ben Red Bull ongelooflijk dankbaar dat ze mij de kans geven om te racen voor Red Bull Racing in 2021. De kans om te racen in een kampioensteam is iets waar ik al op hoopte sinds ik in de Formule 1 debuteerde", schrijft Pérez.
De 30-jarige Mexicaan boekte dit jaar in zijn tiende seizoen als Formule 1-rijder zijn eerste overwinning (Grote Prijs van Sakhir). "Je kan er zeker van zijn dat ik volgend volgend seizoen alles zal geven. Het team heeft dezelfde winnaarsmentaliteit als ik en ik weet dat ik hier ben om te presteren en het team te helpen aan een volgende wereldtitel."
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
7 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
7 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
8 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
11 uur geleden