
Verstappen ziet Mercedes nog steeds als favoriet
BAHREIN (ANP) - Max Verstappen weet dat de verwachtingen hoog zijn na de vlekkeloze testdagen die hij vorige week heeft afgewerkt in Bahrein. De Limburger reed het hardst van allemaal en was bijzonder te spreken over zijn Red Bull.
"De test was een positieve start en ik heb een heel goed gevoel over de auto. Maar Mercedes is in mijn ogen nog steeds de favoriet. Hoe kan het anders als je zeven wereldtitels op rij hebt veroverd?", zegt de Nederlander aan de vooravond van zijn zevende seizoen in de Formule 1.
De Grote Prijs van Bahrein is zondag de openingsrace. Lewis Hamilton begint dan de jacht op zijn achtste wereldtitel, maar de Brit beleefde veel minder solide testdagen in Bahrein. De anders zo feilloze Mercedes vertoonde haperingen en de Duitse renstal gaf na afloop toe dat Red Bull er beter voorstaat.
Verbeteringen
"Natuurlijk ben ik blij dat ik tijdens de testdagen veel ronden heb kunnen rijden en heb gemerkt dat de auto stabiel en comfortabel is, maar het zegt nog niets over het pure presteren straks als het er om gaat", aldus Verstappen, die vorig jaar twee races won en als derde eindigde in het kampioenschap.
"Ik weet dat de mensen nu opgewonden zijn en wat verwachten van ons, maar als je zo dominant bent geweest als Mercedes in de laatste zeven jaar, dan kan dat team misschien nu wat problemen hebben. In mijn ogen zijn ze nog steeds goed", zegt de 23-jarige Verstappen, in zijn carrière al goed voor tien grandsprixzeges. "Ik denk ook dat Mercedes de mensen graag doet geloven dat wij de favoriet zijn en de druk bij ons legt. Wij moeten ons niet gek laten maken en vooral ons werk goed doen. Iedereen in dit team en iedereen bij onze motorleverancier Honda doet er alles aan om Mercedes te kunnen verslaan."
Want ook al was Verstappen heel tevreden over de testraces in Bahrein, er zijn altijd dingen die beter kunnen. "Ik vond het niet erg dat ik maar anderhalve dag in de auto zat, het was belangrijker veel kilometers te rijden en te zien dat aanpassingen in de afstelling werkten. Maar de echte grenzen van de auto kennen we nog niet, want we hebben nu alleen nog in Bahrein gereden onder warme omstandigheden, terwijl elk circuit andere eisen stelt. Maar dit circuit ligt me goed en ik weet ook dat ik meteen moet presteren om te laten zien dat ik mee wil doen om de wereldtitel."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de woensdag aangekondigde komst van Olav Kooij en de Belg Tim Merlier rekent de organisatie van de nieuwe Nederlandse rittenkoers NIBC Tour of Holland (14-19 oktober) op een aantal aantrekkelijke sprints. Op het hoofdkantoor van sponsor en naamgever NIBC in Den Haag werd het deelnemersveld toegelicht door koersdirecteur Roxane Knetemann.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
1 dag geleden