Verstappen ziet Mercedes nog steeds als favoriet
BAHREIN (ANP) - Max Verstappen weet dat de verwachtingen hoog zijn na de vlekkeloze testdagen die hij vorige week heeft afgewerkt in Bahrein. De Limburger reed het hardst van allemaal en was bijzonder te spreken over zijn Red Bull.
"De test was een positieve start en ik heb een heel goed gevoel over de auto. Maar Mercedes is in mijn ogen nog steeds de favoriet. Hoe kan het anders als je zeven wereldtitels op rij hebt veroverd?", zegt de Nederlander aan de vooravond van zijn zevende seizoen in de Formule 1.
De Grote Prijs van Bahrein is zondag de openingsrace. Lewis Hamilton begint dan de jacht op zijn achtste wereldtitel, maar de Brit beleefde veel minder solide testdagen in Bahrein. De anders zo feilloze Mercedes vertoonde haperingen en de Duitse renstal gaf na afloop toe dat Red Bull er beter voorstaat.
Verbeteringen
"Natuurlijk ben ik blij dat ik tijdens de testdagen veel ronden heb kunnen rijden en heb gemerkt dat de auto stabiel en comfortabel is, maar het zegt nog niets over het pure presteren straks als het er om gaat", aldus Verstappen, die vorig jaar twee races won en als derde eindigde in het kampioenschap.
"Ik weet dat de mensen nu opgewonden zijn en wat verwachten van ons, maar als je zo dominant bent geweest als Mercedes in de laatste zeven jaar, dan kan dat team misschien nu wat problemen hebben. In mijn ogen zijn ze nog steeds goed", zegt de 23-jarige Verstappen, in zijn carrière al goed voor tien grandsprixzeges. "Ik denk ook dat Mercedes de mensen graag doet geloven dat wij de favoriet zijn en de druk bij ons legt. Wij moeten ons niet gek laten maken en vooral ons werk goed doen. Iedereen in dit team en iedereen bij onze motorleverancier Honda doet er alles aan om Mercedes te kunnen verslaan."
Want ook al was Verstappen heel tevreden over de testraces in Bahrein, er zijn altijd dingen die beter kunnen. "Ik vond het niet erg dat ik maar anderhalve dag in de auto zat, het was belangrijker veel kilometers te rijden en te zien dat aanpassingen in de afstelling werkten. Maar de echte grenzen van de auto kennen we nog niet, want we hebben nu alleen nog in Bahrein gereden onder warme omstandigheden, terwijl elk circuit andere eisen stelt. Maar dit circuit ligt me goed en ik weet ook dat ik meteen moet presteren om te laten zien dat ik mee wil doen om de wereldtitel."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
22 minuten geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
3 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
15 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
16 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
22 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
23 uur geleden