
Verstappen: zicht in Formule 1-auto bij regen steeds slechter
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Het zicht van de Formule 1-coureurs in de regen is de afgelopen jaren steeds slechter geworden. Dat zei Max Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van België, waar menigeen donderdag stilstond bij het noodlottige ongeval van de Nederlander Dilano van 't Hoff begin juli tijdens een regenrace op het circuit van Spa-Francorchamps.
"Het zicht is al heel lang slecht in de regen en daar kunnen we weinig aan doen. We rijden op grotere banden en die verplaatsen nog meer water. Door de grote vorm van de auto's is er ook meer regenspray", aldus de tweevoudig wereldkampioen tegen de verzamelde media. "We moeten dat accepteren of anders helemaal niet meer racen in de regen. Maar ik vertrouw erop dat de raceleiding de situatie goed beoordeelt en weet wanneer het veilig genoeg is om te racen."
Ook dit weekeinde wordt er weer veel regen verwacht in de Ardennen en al eerder was er veel discussie over het gevaarlijke snelle gedeelte van het circuit van Spa na de beroemde bocht Eau Rouge. Er is geopperd om die bocht veiliger te maken. Verstappen gelooft niet dat het circuit van Spa minder veilig is dan andere racebanen. "Op elke baan kunnen ongelukken gebeuren, zeker als het regent. Helaas. Eau Rouge is natuurlijk best een gevaarlijke bocht, maar er zijn ook gevaarlijke bochten op andere circuits en in natte omstandigheden zijn de risico's groter."
Favoriete circuit
Spa-Francorchamps is en blijft het favoriete circuit van de Nederlandse coureur van Red Bull. Hij won vorig jaar op heroïsche wijze. Verstappen startte als veertiende, maar na twaalf van de 44 ronden lag hij al aan de leiding en reed de concurrentie op grote afstand. Twee jaar geleden kreeg hij de zege in België cadeau, toen de wedstrijdleiding vanwege de zware regenval besloot de race na een paar rondjes achter de safetycar te staken.
Dit seizoen is de Nederlander onnavolgbaar. Hij boekte afgelopen weekeinde in Hongarije zijn negende zege van het seizoen en zijn zevende op rij. "Volgens mij zijn wij zowel op een droge als natte baan snel. Het wordt waarschijnlijk een aardig nat weekend, maar ik kijk ernaar uit. Het is een fantastisch circuit en het zou geweldig zijn om hier weer te winnen", aldus Verstappen.
Meer uit Sport
CAEN (ANP) - Tadej Pogacar was zeer te spreken over zijn optreden in de individuele tijdrit op dag vijf van de Tour de France. De Sloveen moest over 33 kilometer alleen toegeven op de tijd van de Belg Remco Evenepoel. "Ik ben erg blij met mijn tijdrit", vertelde hij na het in ontvangst nemen van de gele, de groene en de bolletjestrui. "Ik ben maar zestien seconden langzamer dan de olympisch en wereldkampioen, de beste tijdrijder van de wereld. Dit is een goed resultaat."
4 uur geledenCAEN (ANP) - Een tijdrit volgens plan, omschreef Remco Evenepoel zijn optreden in de vijfde etappe van de Tour de France. De Belg van Soudal - Quick-Step maakte in Caen zijn favorietenstatus waar en zag van de concurrenten voor het klassement alleen Tadej Pogacar in zijn buurt eindigen. De Sloveen gaf zestien seconden toe op de ritwinnaar en werd de nieuwe geletruidrager.
5 uur geledenCAEN (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijfde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een individuele tijdrit over 33 kilometer met start en finish in Caen. De olympisch en wereldkampioen tijdrijden van Soudal Quick-Step kwam tot een tijd van 36 minuten en 42 seconden en was zestien tellen sneller dan de Sloveen Tadej Pogacar. De Italiaan Edoardo Affini werd derde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen heeft via zijn sociale media kort gereageerd op het ontslag van Red Bull-teambaas Christian Horner. Viervoudig wereldkampioen Verstappen plaatste op Instagram en X een foto van zichzelf en Horner en bedankte de Brit in de begeleidende tekst.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank heeft voormalig Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti woensdag veroordeeld tot een jaar celstraf voor belastingfraude uit 2014. De huidige bondscoach van Brazilië hoeft deze straf niet uit te zitten.
6 uur geledenPIANEZZE (ANP) - De Australische Sarah Gigante heeft de vierde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit van Castello Tesino naar Pianezze met een aankomst bergop. De 24-jarige renster van AG Insurance - Soudal verraste haar medevluchtsters met een aanval enkele kilometers onder de top. De Italiaanse Elisa Longo Borghini versloeg de Zwitserse Marlen Reusser in de strijd om de tweede plaats.
8 uur geledenCAEN (ANP) - De Kazach Jevgeni Fedorov is woensdag kort na 13.00 uur als eerste renner van start gegaan in de vijfde etappe van de Tour de France. Het is een individuele tijdrit over 33 kilometer met start en finish in Caen. Om 17.00 uur is Mathieu van der Poel als laatste aan de beurt. De Nederlander is de leider van het algemeen klassement en draagt de gele trui.
9 uur geleden