Verstappen zevende in tweede training Rusland
SOTSJI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Rusland de zevende tijd neergezet. De Nederlandse coureur was in zijn Red Bull op het circuit van Sotsji ruim 1,5 seconde minder snel dan Valtteri Bottas, de Fin die in zijn Mercedes met 1.33,519 de beste tijd klokte. Verstappen was eerder op de dag derde geworden in de eerste training, waarin Bottas ook de tijdenlijst aanvoerde.
Alleen Lewis Hamilton bleef in de buurt van zijn teamgenoot. De Brit, onbedreigd leider in de WK-stand, zat 0,267 seconde achter de Fin. Daniel Ricciardo gaf als nummer 3 van de tweede training al ruim een seconde toe in zijn Renault-bolide.
Zaterdag volgt de kwalificatie voor de race van zondag. Verstappen viel uit in de laatste twee grands prix, beide in Italië. Hij zakte daardoor naar de derde plaats in het WK, achter de twee Mercedes-coureurs. De Nederlander wist in Rusland nog nooit het podium te halen.
"We weten dat dit niet ons beste circuit is", zei Verstappen na de eerste trainingsdag. "We hebben in beide sessies een andere 'downforce' geprobeerd, om te kijken wat het beste is. We hadden in de tweede training wat sneller kunnen zijn, maar we hebben veel dingen geprobeerd. Sommige dingen werkten en sommige niet. De kwalificatie wordt lastig, ik weet niet zeker of we de top 3 kunnen halen. Maar ik denk dat we in de race aardig kunnen meedoen in het gevecht vooraan. We zullen wel hard moeten blijven werken om het podium te halen."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Aanvoerder Thierry Brinkman van de Nederlandse hockeyers vindt dat zijn ploeg wat moet verzinnen op de hoge ballen, die ze tegenkregen in de duels met Argentinië en Nieuw-Zeeland. Oranje won het tweede groepsduel met 3-1 van Argentinië en plaatste zich al voor de winnaarsgroep op het WK, maar hiermee moeten ze aan de slag.
59 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee van de Nederlandse hockeyers heeft zijn ploeg gedisciplineerd de zege zien grijpen tegen Argentinië. "Ik denk dat we goed gespeeld hebben en terecht hebben gewonnen", zei hij na afloop van de 3-1-zege in de tweede WK-wedstrijd. "Wellicht zag het er soms wat saai uit tegen een ploeg die zo verdedigend speelt, maar ik vind toch dat we voldoende gecreëerd hebben. We hadden vaker kunnen scoren, maar dan doe je Argentinië misschien ook tekort."
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee met 3-1 de tweede groepswedstrijd van Argentinië.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennissters Venus Williams en Sloane Stephens mogen met een wildcard aan de US Open deelnemen. Dat heeft de organisatie van het laatste grandslamtoernooi van het jaar in New York bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Anne Terpstra stopt na de WK, eind deze maand, met mountainbiken. Dat heeft de 35-jarige Zeeuwse bekendgemaakt via sociale media. "Het einde van mijn carrière nadert en er zullen nieuwe dingen beginnen", schreef ze op Instagram.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Alex Albon blijft als coureur actief voor Williams. Dat maakte het Formule 1-team dinsdag bekend. De 30-jarige Thai rijdt sinds 2022 bij het voormalige kampioensteam.
6 uur geledenLISSABON (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Portugal is een onderzoek begonnen naar de dood van het 19-jarige wielertalent Finlay Tarling. De wielrenner uit Wales kwam vrijdag om het leven door een botsing met een auto tijdens de achtste etappe in de Ronde van Portugal. Die wagen was geen onderdeel van de officiële karavaan.
7 uur geleden