Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zevende in tweede training Rusland

Verstappen zevende in tweede training Rusland

SOTSJI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Rusland de zevende tijd neergezet. De Nederlandse coureur was in zijn Red Bull op het circuit van Sotsji ruim 1,5 seconde minder snel dan Valtteri Bottas, de Fin die in zijn Mercedes met 1.33,519 de beste tijd klokte. Verstappen was eerder op de dag derde geworden in de eerste training, waarin Bottas ook de tijdenlijst aanvoerde.

Alleen Lewis Hamilton bleef in de buurt van zijn teamgenoot. De Brit, onbedreigd leider in de WK-stand, zat 0,267 seconde achter de Fin. Daniel Ricciardo gaf als nummer 3 van de tweede training al ruim een seconde toe in zijn Renault-bolide.

Zaterdag volgt de kwalificatie voor de race van zondag. Verstappen viel uit in de laatste twee grands prix, beide in Italië. Hij zakte daardoor naar de derde plaats in het WK, achter de twee Mercedes-coureurs. De Nederlander wist in Rusland nog nooit het podium te halen.

"We weten dat dit niet ons beste circuit is", zei Verstappen na de eerste trainingsdag. "We hebben in beide sessies een andere 'downforce' geprobeerd, om te kijken wat het beste is. We hadden in de tweede training wat sneller kunnen zijn, maar we hebben veel dingen geprobeerd. Sommige dingen werkten en sommige niet. De kwalificatie wordt lastig, ik weet niet zeker of we de top 3 kunnen halen. Maar ik denk dat we in de race aardig kunnen meedoen in het gevecht vooraan. We zullen wel hard moeten blijven werken om het podium te halen."

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

11 uur geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

11 uur geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

13 uur geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

13 uur geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

14 uur geleden
De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

15 uur geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

15 uur geleden