Verstappen zevende in tweede training Rusland
SOTSJI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Rusland de zevende tijd neergezet. De Nederlandse coureur was in zijn Red Bull op het circuit van Sotsji ruim 1,5 seconde minder snel dan Valtteri Bottas, de Fin die in zijn Mercedes met 1.33,519 de beste tijd klokte. Verstappen was eerder op de dag derde geworden in de eerste training, waarin Bottas ook de tijdenlijst aanvoerde.
Alleen Lewis Hamilton bleef in de buurt van zijn teamgenoot. De Brit, onbedreigd leider in de WK-stand, zat 0,267 seconde achter de Fin. Daniel Ricciardo gaf als nummer 3 van de tweede training al ruim een seconde toe in zijn Renault-bolide.
Zaterdag volgt de kwalificatie voor de race van zondag. Verstappen viel uit in de laatste twee grands prix, beide in Italië. Hij zakte daardoor naar de derde plaats in het WK, achter de twee Mercedes-coureurs. De Nederlander wist in Rusland nog nooit het podium te halen.
"We weten dat dit niet ons beste circuit is", zei Verstappen na de eerste trainingsdag. "We hebben in beide sessies een andere 'downforce' geprobeerd, om te kijken wat het beste is. We hadden in de tweede training wat sneller kunnen zijn, maar we hebben veel dingen geprobeerd. Sommige dingen werkten en sommige niet. De kwalificatie wordt lastig, ik weet niet zeker of we de top 3 kunnen halen. Maar ik denk dat we in de race aardig kunnen meedoen in het gevecht vooraan. We zullen wel hard moeten blijven werken om het podium te halen."
Meer uit Sport
SAINT-DENIS (ANP) - Zwemmer Koen de Groot heeft bij de EK zwemmen een zilveren medaille veroverd op de 50 meter schoolslag. De 22-jarige Limburger noteerde 26,62 en scherpte zijn eigen Nederlandse record met zes honderdsten aan. Hij moest alleen de Italiaan Nicolò Martinenghi met een tijd van 26,57 voor zich dulden. Diens landgenoot Simone Cerasuolo finishte eveneens in 26,62.
9 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De rake strafcorner in de eerste WK-wedstrijd heeft hockeyster Yibbi Jansen een goed gevoel opgeleverd. De strafcornerspecialiste maakte in de openingswedstrijd van Oranje de tweede treffer tegen Chili (2-0-zege). "Dat is toch wel heel lekker. Je traint er een hoop op en als ie er in zo'n vol stadion ingaat, voelt dat heel goed", zei Jansen.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) ontbreekt zondag door 'lichte fysieke klachten' in de teamfinale bij de EK turnen in Zagreb. Turnbond KNGU meldt in een persbericht geen 'onnodig risico' te willen nemen met het oog op de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren had zijn hockeysters goed zien spelen in de eerste wedstrijd op het WK in eigen land. De score had volgens hem wel hoger moeten uitvallen. Oranje won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0 van Chili.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.
5 uur geleden