Verstappen zet vol in op wereldtitel in sprintrace Qatar
DOHA (ANP) - Max Verstappen wil in de komende Grote Prijs van Qatar zijn eerste serieuze kans op zijn derde wereldtitel in de Formule 1 meteen grijpen. "Ik kan het kampioenschap winnen tijdens de sprintrace op zaterdag, dus dat is het hoofddoel. Hopelijk wordt het een weekend om nooit te vergeten", zegt de coureur van Red Bull in een vooruitblik op de zeventiende race van het seizoen.
Getuige zijn dominante optredens van dit seizoen, waarin de Nederlander dertien van de zestien grands prix won, lijkt de opdracht voor die bewuste sprintrace op zaterdag niet heel moeilijk. Verstappen heeft nog maar 3 punten nodig om de titel veilig te stellen, dus de zesde plaats in de sprintrace volstaat al. De klassering van zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez, de enige die hem in theorie nog van de titel kan afhouden, is dan niet meer van belang.
Mocht het onverhoopt misgaan in de sprintrace en Verstappen haalt geen punten, dan kan hij zondag in de Grote Prijs van Qatar alsnog toeslaan. Indien Verstappen de titel zeker stelt in Qatar, dan is dat in de zeventiende van de 22 races, dus vijf races voor het einde. Zo vroeg kampioen worden is zelden vertoond. De Brit Nigel Mansell veroverde in 1992 in de elfde van de zestien races de titel, dus ook met nog vijf races voor de boeg. Het record is in handen van Michael Schumacher, die in 2002 in zijn Ferrari al na elf van de zeventien races de titel binnen had. Er waren toen nog zes races te gaan.
Verstappen memoreert nog even aan de wereldtitel bij de constructeurs, die Red Bull twee weken geleden al veiligstelde in de Grote Prijs van Japan. "Het voelt goed naar Qatar te gaan met die titel al op zak", aldus de 26-jarige Limburger, die te spreken is over het circuit van Losail, waar de Formule 1 dit weekeinde te gast is. "Leuk om op te rijden, maar het zal zwaar worden voor alle coureurs omdat het er zo heet is. De temperaturen zullen het absoluut interessant maken. En omdat er een sprintrace is, zullen we zoveel mogelijk over de afstelling moeten leren in de enige vrije training op vrijdag."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
8 uur geleden