Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zet vol in op wereldtitel in sprintrace Qatar

Verstappen zet vol in op wereldtitel in sprintrace Qatar

DOHA (ANP) - Max Verstappen wil in de komende Grote Prijs van Qatar zijn eerste serieuze kans op zijn derde wereldtitel in de Formule 1 meteen grijpen. "Ik kan het kampioenschap winnen tijdens de sprintrace op zaterdag, dus dat is het hoofddoel. Hopelijk wordt het een weekend om nooit te vergeten", zegt de coureur van Red Bull in een vooruitblik op de zeventiende race van het seizoen.

Getuige zijn dominante optredens van dit seizoen, waarin de Nederlander dertien van de zestien grands prix won, lijkt de opdracht voor die bewuste sprintrace op zaterdag niet heel moeilijk. Verstappen heeft nog maar 3 punten nodig om de titel veilig te stellen, dus de zesde plaats in de sprintrace volstaat al. De klassering van zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez, de enige die hem in theorie nog van de titel kan afhouden, is dan niet meer van belang.

Mocht het onverhoopt misgaan in de sprintrace en Verstappen haalt geen punten, dan kan hij zondag in de Grote Prijs van Qatar alsnog toeslaan. Indien Verstappen de titel zeker stelt in Qatar, dan is dat in de zeventiende van de 22 races, dus vijf races voor het einde. Zo vroeg kampioen worden is zelden vertoond. De Brit Nigel Mansell veroverde in 1992 in de elfde van de zestien races de titel, dus ook met nog vijf races voor de boeg. Het record is in handen van Michael Schumacher, die in 2002 in zijn Ferrari al na elf van de zeventien races de titel binnen had. Er waren toen nog zes races te gaan.

Verstappen memoreert nog even aan de wereldtitel bij de constructeurs, die Red Bull twee weken geleden al veiligstelde in de Grote Prijs van Japan. "Het voelt goed naar Qatar te gaan met die titel al op zak", aldus de 26-jarige Limburger, die te spreken is over het circuit van Losail, waar de Formule 1 dit weekeinde te gast is. "Leuk om op te rijden, maar het zal zwaar worden voor alle coureurs omdat het er zo heet is. De temperaturen zullen het absoluut interessant maken. En omdat er een sprintrace is, zullen we zoveel mogelijk over de afstelling moeten leren in de enige vrije training op vrijdag."

Meer uit Sport

Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

3 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

9 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

19 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

22 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

22 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

22 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

23 uur geleden