Verstappen zet vijfde tijd neer in tweede training Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Nederland de vijfde tijd geklokt. De snelste ronde van de kopman van Red Bull op het circuit van Zandvoort ging in 1.11,264. De Monegask Charles Leclerc was in de Ferrari met 1.10,902 de snelste, voor zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz (1.11,056).
Ook de Fransman Esteban Ocon (Alpine) en de Fin Valtteri Bottas (Mercedes) waren sneller dan Verstappen. Zaterdag om 12.00 uur start de laatste vrije training, om 15.00 uur is de kwalificatie voor de race van zondag. Dan springen de lichten ook om 15.00 uur op groen.
De trainingen van vrijdag waren voor de coureurs vooral belangrijk om het nieuwe circuit van Zandvoort te leren kennen. Voor het eerst sinds 1985 is de Formule 1 terug op het circuit door de Noord-Hollandse duinen. Verstappen en de andere coureurs konden de twee trainingen van een uur echter niet optimaal benutten.
Frustraties
De 70.000 toeschouwers op de tribunes zaten tijdens de eerste training lang naar een lege baan te kijken. De ochtendsessie lag ruim een half uur stil, omdat de stilgevallen Aston Martin van Sebastian Vettel niet snel van de baan kon worden gehaald. Lewis Hamilton was in de beperkte tijd die resteerde de snelste in 1.11,500, Verstappen zette de tweede tijd neer op minder dan één tiende van een seconde.
De tweede training, in de middag, moest tot twee keer toe worden stilgelegd. Wereldkampioen Hamilton viel in de Mercedes al na een paar minuten stil. Voor de Brit zat de sessie er daarmee gelijk al op. De rode vlag ging halverwege de training opnieuw uit nadat Nikita Mazepin (Haas) in de grindbak was beland. In beide gevallen duurde het oponthoud een paar minuten.
De onderbrekingen zorgden voor de nodige frustraties bij Verstappen. "Dit is belachelijk, ik kan zo geen normale rondetijd neerzetten", mopperde de Nederlander over de boordradio, nadat Mazepin in het grind was geschoven. Na de tweede onderbreking waren de coureurs niet meer zozeer bezig met snelle rondetijden neerzetten, maar vooral met het rijden van langere blokken met het oog op de race van zondag.
Meer uit Sport
VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
1 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
1 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
7 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
18 uur geleden