Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zet vijfde tijd neer in tweede training Zandvoort

Verstappen zet vijfde tijd neer in tweede training Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Nederland de vijfde tijd geklokt. De snelste ronde van de kopman van Red Bull op het circuit van Zandvoort ging in 1.11,264. De Monegask Charles Leclerc was in de Ferrari met 1.10,902 de snelste, voor zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz (1.11,056).

Ook de Fransman Esteban Ocon (Alpine) en de Fin Valtteri Bottas (Mercedes) waren sneller dan Verstappen. Zaterdag om 12.00 uur start de laatste vrije training, om 15.00 uur is de kwalificatie voor de race van zondag. Dan springen de lichten ook om 15.00 uur op groen.

De trainingen van vrijdag waren voor de coureurs vooral belangrijk om het nieuwe circuit van Zandvoort te leren kennen. Voor het eerst sinds 1985 is de Formule 1 terug op het circuit door de Noord-Hollandse duinen. Verstappen en de andere coureurs konden de twee trainingen van een uur echter niet optimaal benutten.

Frustraties

De 70.000 toeschouwers op de tribunes zaten tijdens de eerste training lang naar een lege baan te kijken. De ochtendsessie lag ruim een half uur stil, omdat de stilgevallen Aston Martin van Sebastian Vettel niet snel van de baan kon worden gehaald. Lewis Hamilton was in de beperkte tijd die resteerde de snelste in 1.11,500, Verstappen zette de tweede tijd neer op minder dan één tiende van een seconde.

De tweede training, in de middag, moest tot twee keer toe worden stilgelegd. Wereldkampioen Hamilton viel in de Mercedes al na een paar minuten stil. Voor de Brit zat de sessie er daarmee gelijk al op. De rode vlag ging halverwege de training opnieuw uit nadat Nikita Mazepin (Haas) in de grindbak was beland. In beide gevallen duurde het oponthoud een paar minuten.

De onderbrekingen zorgden voor de nodige frustraties bij Verstappen. "Dit is belachelijk, ik kan zo geen normale rondetijd neerzetten", mopperde de Nederlander over de boordradio, nadat Mazepin in het grind was geschoven. Na de tweede onderbreking waren de coureurs niet meer zozeer bezig met snelle rondetijden neerzetten, maar vooral met het rijden van langere blokken met het oog op de race van zondag.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

6 minuten geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

1 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

2 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

3 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

6 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden