Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zestiende in eerste vrije training GP van China

Verstappen zestiende in eerste vrije training GP van China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van China in de Formule 1 de zestiende tijd gereden in zijn Red Bull-auto. De viervoudig wereldkampioen reed zijn snelste ronde op de tragere mediumbanden. Hij brak tegen het einde van de sessie een vliegende ronde op de snellere zachte banden af.

Verstappen was beduidend langzamer dan Lando Norris, die in zijn McLaren de beste tijd neerzette. In de laatste minuten van de training reed hij op het nieuwe asfalt van het circuit in Shanghai 1.31,504 en met die tijd was hij een halve seconde sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri (McLaren) klokte de derde tijd.

De Grote Prijs van China is de tweede grand prix van het seizoen. De Brit Norris won vorige week de openingsrace in Australië. Verstappen eindigde toen als tweede.

De eerste vrije training was ook de enige in Shanghai, want de coureurs maken zich op voor de eerste sprintrace van het seizoen. Vrijdag is er eerst nog de kwalificatie voor de sprintrace (08.30 uur), gevolgd door de korte race over 100 kilometer op zaterdag (aanvang 04.00 uur). De hoofdrace is op zondag om 08.00 uur.

Meer uit Sport

Márquez wint sprintrace MotoGP in San Marino

MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.

52 minuten geleden
Wielrenster Bredewold mist WK en vreest einde seizoen na val

BOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.

1 uur geleden
Verstappen klokt vijfde tijd bij derde training in Madrid

MADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.

2 uur geleden
Shelton klopt landgenoot Tiafoe en treft Zverev in finale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.

10 uur geleden
Zverev plaatst zich op US Open voor derde grandslamfinale op rij

NEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.

15 uur geleden
Dunbar wint bergrit Vuelta, rode trui Mas niet bedreigd

PEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.

23 uur geleden
Verstappen zet vijfde tijd neer bij eerste training op de Madring

MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.

1 dag geleden