Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zesde in tweede vrije training GP Azerbeidzjan

Verstappen zesde in tweede vrije training GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 genoegen moeten nemen met de zesde tijd. De wereldkampioen, die in de eerste training nog de snelste was, klokte in zijn Red Bull 1.44,029. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) zette de beste tijd neer in de tweede sessie.

Leclerc, die in de eerste training nog was gecrasht, kwam tot een tijd van 1.43,484. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, reed de tweede tijd, voor de Brit Lewis Hamilton van Mercedes.

Verstappen begon de training op zachte banden, maar wisselde al snel naar mediums. De leider in de WK-stand crashte bijna en klaagde even later over het slechte zicht door de laaghangende zon. Op zachte banden reed hij daarna een tweede tijd, maar hij zakte in het restant van de training weg.

Op bezoek bij fabriek

Verstappen wacht al sinds de Grote Prijs van Spanje in juni op een zege in de Formule 1. In de zes daaropvolgende races stond de WK-leider slechts twee keer op het podium en slonk zijn voorsprong op nummer 2 Lando Norris tot 62 punten.

In een poging om het oude niveau weer te halen gingen de Nederlander en Pérez na de laatste race in Italië op bezoek bij de fabriek van Red Bull. "We willen altijd competitiever zijn en het team heeft hard gewerkt aan de problemen die we hadden", zei Verstappen over de laatste periode.

De derde vrije training staat zaterdag om 10.30 uur op het programma, waarna de kwalificatie om 14.00 uur volgt. De race begint zondag om 13.00 uur.

Meer uit Sport

Wielrenner Evenepoel legt initiatief op WK bij andere landen

N i e u w bericht, meer citaten na 2e alinea

4 uur geleden
UCI-baas voorziet geen snelle hittemaatregelen in wielrennen

MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.

11 uur geleden
Verstappen is klaar met auto die voelt alsof handrem erop zit

BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.

17 uur geleden
Verstappen start in Bakoe vanaf de achtste plek, Russell op pole

BAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.

18 uur geleden
Antonelli raakt muur tijdens kwalificatie op F1-circuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.

19 uur geleden
Sinner kan titel in Beijing door knieprobleem niet verdedigen

BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.

20 uur geleden
MotoGP brengt kalender met 22 races uit, TT in Assen eind juni

ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.

21 uur geleden