Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen zesde in tweede vrije training GP Azerbeidzjan

Verstappen zesde in tweede vrije training GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 genoegen moeten nemen met de zesde tijd. De wereldkampioen, die in de eerste training nog de snelste was, klokte in zijn Red Bull 1.44,029. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) zette de beste tijd neer in de tweede sessie.

Leclerc, die in de eerste training nog was gecrasht, kwam tot een tijd van 1.43,484. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, reed de tweede tijd, voor de Brit Lewis Hamilton van Mercedes.

Verstappen begon de training op zachte banden, maar wisselde al snel naar mediums. De leider in de WK-stand crashte bijna en klaagde even later over het slechte zicht door de laaghangende zon. Op zachte banden reed hij daarna een tweede tijd, maar hij zakte in het restant van de training weg.

Op bezoek bij fabriek

Verstappen wacht al sinds de Grote Prijs van Spanje in juni op een zege in de Formule 1. In de zes daaropvolgende races stond de WK-leider slechts twee keer op het podium en slonk zijn voorsprong op nummer 2 Lando Norris tot 62 punten.

In een poging om het oude niveau weer te halen gingen de Nederlander en Pérez na de laatste race in Italië op bezoek bij de fabriek van Red Bull. "We willen altijd competitiever zijn en het team heeft hard gewerkt aan de problemen die we hadden", zei Verstappen over de laatste periode.

De derde vrije training staat zaterdag om 10.30 uur op het programma, waarna de kwalificatie om 14.00 uur volgt. De race begint zondag om 13.00 uur.

Meer uit Sport

Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

30 minuten geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

46 minuten geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

2 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

3 uur geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

7 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

8 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

22 uur geleden