Verstappen zesde in tweede vrije training GP Azerbeidzjan
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 genoegen moeten nemen met de zesde tijd. De wereldkampioen, die in de eerste training nog de snelste was, klokte in zijn Red Bull 1.44,029. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) zette de beste tijd neer in de tweede sessie.
Leclerc, die in de eerste training nog was gecrasht, kwam tot een tijd van 1.43,484. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, reed de tweede tijd, voor de Brit Lewis Hamilton van Mercedes.
Verstappen begon de training op zachte banden, maar wisselde al snel naar mediums. De leider in de WK-stand crashte bijna en klaagde even later over het slechte zicht door de laaghangende zon. Op zachte banden reed hij daarna een tweede tijd, maar hij zakte in het restant van de training weg.
Op bezoek bij fabriek
Verstappen wacht al sinds de Grote Prijs van Spanje in juni op een zege in de Formule 1. In de zes daaropvolgende races stond de WK-leider slechts twee keer op het podium en slonk zijn voorsprong op nummer 2 Lando Norris tot 62 punten.
In een poging om het oude niveau weer te halen gingen de Nederlander en Pérez na de laatste race in Italië op bezoek bij de fabriek van Red Bull. "We willen altijd competitiever zijn en het team heeft hard gewerkt aan de problemen die we hadden", zei Verstappen over de laatste periode.
De derde vrije training staat zaterdag om 10.30 uur op het programma, waarna de kwalificatie om 14.00 uur volgt. De race begint zondag om 13.00 uur.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
5 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
36 minuten geledenMIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
10 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
18 uur geleden