Verstappen zesde in derde vrije training Sotsji
SOTSJI (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Rusland de zesde tijd neergezet. De Nederlandse coureur was in zijn Red Bull op het circuit van Sotsji ruim 1,3 seconde minder snel dan Lewis Hamilton, de Brit die in zijn Mercedes met 1.33,279 de beste tijd klokte.
Verstappen kwam pas laat in actie tijdens de laatste sessie voor de kwalificatierace later zaterdag. Hij wachtte een half uur voordat hij uit de garagebox reed. De Limburger reed vervolgens één ronde voluit en leek daarna niet het maximale uit zijn bolide te halen.
Hamilton was ook flink sneller dan zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas, die de tweede tijd klokte en bijna acht tienden toegaf op Hamilton, de leider in het wereldkampioenschap die zondag bij winst het record van 91 grandprixzeges van de Duitser Michael Schumacher evenaart. Carlos Sainz noteerde in zijn McLaren de derde tijd.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben in Birmingham voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd. Myrte van der Schoot, Lieke Klaver, Eveline Saalberg en Femke Broeders-Bol renden in het uitverkochte Alexander Stadium naar het goud in 3.21,10.
4 uur geleden