Verstappen zegt klaar te zijn voor race op Hungaroring
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen is klaar om te racen en blij komend weekeinde achter het stuur te kruipen van zijn Red Bull-bolide voor de Grote Prijs van Hongarije. De crash op Silverstone, waar hij met 300 kilometer per uur de baan afvloog na te zijn aangereden door concurrent Lewis Hamilton, heeft de Nederlandse coureur naar eigen zeggen fysiek goed verwerkt.
"Ik ben een beetje gekneusd natuurlijk, maar dat is normaal na zo'n enorme klap. Maar ik train en voel me goed". Verstappen vertelde dat hij langdurig in de simulator heeft geoefend om te testen hoe zijn lichaam zou reageren op urenlang zitten in dezelfde houding achter een scherm. "Ik voelde me echt prima en dat maakt me positief richting het weekend. Ik ben absoluut klaar om ervoor te gaan".
Op het incident met Hamilton, die de Britse GP won ondanks tien seconden tijdstraf, wilde hij niet diep ingaan. "Veel heb ik niet te zeggen over alle ophef in de media. Om eerlijk te zijn ben ik niet geïnteresseerd daar bij betrokken te raken. Ik weet wat er is gebeurd op Silverstone, want ik zat in de auto. Natuurlijk heb ik zo mijn ideeën over hoe mijn race afliep, maar nu concentreer ik me slechts om ervoor te dat we zo goed mogelijk voor de dag komen op het circuit en aan de leiding blijven in het kampioenschap".
Verstappen laat de behandeling van de zaak rond de crash - donderdagmiddag houdt de FIA daarover een videoconferentie - graag over aan de teamofficials van Red Bull. "Mijn taak is dezelfde als altijd - het allerbeste van mezelf geven en zondag proberen te winnen."
Meer uit Sport
RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
17 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geleden