Verstappen zegeviert in nat Monaco en verstevigt WK-leiding
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft voor de tweede keer de Grote Prijs van Monaco gewonnen. De 25-jarige Nederlander reed in zijn woonplaats van start tot finish aan kop. De Spanjaard Fernando Alonso (Aston Martin) eindigde als tweede, de derde plaats was voor de Fransman Esteban Ocon (Alpine). Nyck de Vries finishte buiten de punten op de twaalfde plaats.
Verstappen won vier van de zes grands prix dit seizoen en gaat nu stevig aan kop in het WK-klassement. De kopman van Red Bull vergrootte zijn voorsprong op teamgenoot Sergio Pérez van 14 tot 39 punten. De Mexicaan crashte zaterdag aan het begin van de kwalificatie en was daardoor direct al vrijwel kansloos voor punten. In de nauwe straten van Monaco is inhalen vrijwel onmogelijk en het lukte Pérez dan ook niet om in de buurt van de top 10 te komen. De Mexicaan beschadigde zijn auto bij een inhaalpoging, maakte maar liefst vijf pitsstops en finishte op de zestiende plek.
De GP van Monaco kende een chaotische slotfase. Ruim twintig rondes voor het einde ging het regenen, wat leidde tot heel wat pitsstops, glijpartijen en botsingen. Verstappen maakte geen fouten en zegevierde net als in 2021 in het prinsdom.
Banden
De Nederlander had zaterdag voor het eerst poleposition veroverd in Monaco. Hij legde daarmee al min of meer de basis voor de race over het stratencircuit. Verstappen kwam bij de start goed weg, dook als eerste de eerste bocht in en reed daarna onbedreigd naar de zege.
De Red Bull-coureur startte op de mediumbanden, terwijl Alonso - die zich als tweede had gekwalificeerd - de harde banden onder zijn Aston Martin had laten zetten. De Spanjaard kon daarop in principe langer doorrijden dan de Nederlander, die halverwege de race over de boordradio begon te klagen over zijn steeds slechter wordende banden. De teamleiding adviseerde hem echter door te rijden, omdat hij bij een pitsstop de leiding zou kwijtraken aan Alonso.
Toen het na zo'n vijftig rondes steeds harder begon te regenen in Monaco, maakte Aston Martin een verkeerde gok door Alonso bij een pitsstop met mediumbanden weer naar buiten te sturen. Er lag echter zoveel water op de baan, dat de zogeheten intermediates (banden met groeven voor in de regen) noodzakelijk bleken. Verstappen ging een ronde later naar binnen voor intermediates, gevolgd door Alonso die zo zijn tweede pitsstop maakte. Met een comfortabele voorsprong van zo'n 25 seconden reed de Nederlander de laatste twintig rondes soepel uit.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
10 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
11 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
12 uur geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
12 uur geleden